[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۶
  • دوره جدید

بهره‌مندی ۵۷هزار مددجو از خدمات بیمه سلامت، روزنامه شیراز نوین

 محمد شبیری-گروه خبر
مدیرکل بیمه سلامت فارس با اشاره به انتقال بیمه‌ مددجویان شهری کمیته امداد به سازمان بیمه سلامت گفت: با اجرای این طرح، 57هزار مددجوی کمیته امداد از خدمات بیمه سلامت استان برخوردار شده اند.
فرهاد لطفی در گفت‌وگو با خبرنگار شیرازنوین با تشریح جزئیات بیشتر این طرح اظهار داشت: رویکرد این طرح، نشان‌دار نکردن مددجویان  و ایجاد یکپارچگی در نظام بیمه‌ای و درمان مددجویان امداد برای گرفتن خدمات است که در استان فارس بیش از 57هزار مددجو شامل این طرح می شوند.
وی با بیان اینکه با امضای این تفاهم‌نامه، بیمه پایه مددجویان شهرهای بالای ۲۰هزار نفر جمعیت به سازمان بیمه سلامت منتقل شده است، افزود: تمامی مددجویان جامعه هدف می‌توانند از تمام مراکز درمانی دولتی همانند دیگر بیمه‌شدگان، سلامت خدمت دریافت کنند.
لطفی با اشاره به اینکه سازمان بیمه سلامت ایران مدت زمان دو ماهه را برای تعویض دفترچه بیمه مددجویان با کارت بیمه سلامت در نظر گرفته، افزود: تا زمانی که تمامی مددجویان امداد دفترچه‌های جدید خود را دریافت نکرده‌اند، خدمات بیمه‌ای و درمان همانند قبل با دفترچه امداد انجام می‌شود و این افراد می‌توانند برای تعویض و دریافت از طریق دفاتر پیشخوان دولت بدون پرداخت هیچ‌گونه وجهی برای دریافت دفترچه اقدام کنند.
مدیرکل بیمه سلامت فارس هزینه صدور دفترچه بیمه سلامت برای مددجویان امداد را سه هزار تومان عنوان کرد و افزود: کمیته امداد تمامی این مبلغ را بر عهده گرفته و تعویض دفترچه مددجویان به صورت رایگان انجام می‌شود.
وی گفت: در استان فارس بیش از 2میلیون و 800هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند که آمار‌ها نشان می‌دهد 58درصد جمعیت فارس از بیمه سلامت خدمات دریافت می‌کنند. لطفی درباره پرداختی‌های بیماران به بخش خصوصی تا قبل از انعقاد قرارداد گفت: تمام بیمه‌شدگانی که به بیمارستان‌های خصوصی مراجعه کردند، با تحویل اسناد درمانی به واحد خسارت متفرقه، پس از رسیدگی سهم سازمان پرداخت می‌شود و چنانچه در این زمینه مشکلاتی مشاهده شود، آنان می‌توانند از طریق سامانه پاسخگویی 1666 مشکلات خود را مطرح کرده تا پیگیری شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی