[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۷
  • دوره جدید

در پارک فناوری پردیس؛ نازل چرخشی شست‌وشوی تیوب کاربردی در صنعت نفت ساخته شد، روزنامه شیراز نوین

محققان یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید «نازل چرخشی شست‌وشوی تیوب با فشار کاری ۱۵۰۰ بار» کاربردی در صنعت نفت و گاز شدند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پارک فناوری پردیس، مینا سعیدی حیدری، رئیس هیئت مدیره یک واحد فناور عضو پارک فناوری پردیس درباره تولید نازل‌های چرخشی شست‌وشوی تیوب گفت: نازل چرخشی شست‌وشوی تیوب با فشار بالا جهت استفاده در تیوب مبدل‌ها جهت تمیزکاری با تعویض سر نازل در حالت‌های لایه بردار، شکافنده و پیشرو تولید شده است.
وی با اشاره به موارد مصرف ‌این نازل افزود: صنایع پتروشیمی ‌و نفت و گاز، نیروگاه‌ها، صنایع عمرانی، صنایع غذایی، صنایع دریایی و کشتی سازی، صنایع هوایی، صنایع خودرو سازی، صنایع کشاورزی و دامداری، صنایع کاغذ سازی و منسوجات و به طور کلی هر صنعتی که نیاز به واترجت جهت نظافت داشته باشند، بازار هدف ‌این محصول است.
سعیدی تصریح کرد: نازل چرخشی شست‌وشوی تیوب، کوچک‌ترین نازل چرخشی فشار بالاست که با چرخش و فشار آب عمل می‌کند. ‌این نازل به دلیل پوشش‌های نانویی دارای ساییدگی بسیار بالا نسب به نمونه‌های با کیفیت خارجی است و در مقایسه با نازل‌های ثابت (یا سوزنی) صرفه جویی حدود ۷۰ درصدی آب را به همراه دارد.
وی تأکید کرد: راندمان بالاتر ‌این محصول نسبت به خوردگی در برابر سائیدگی آلودگی‌ها نسبت به نمونه خارجی از ویژگی‌های بارز محصول تولیدی شرکت است.
رئیس هیئت مدیره ‌این شرکت گفت: تا پیش از تولید نازل چرخشی، ‌این محصول که در صنایع بسیاری کاربری دارد، کاملاً وارداتی بود و خریداری آن از خارج از کشور نیز فرایند دشواری داشت، اما با ظرفیت به وجود آمده ما توان تأمین ۱۰۰درصد نیاز کشور را داریم.
سعیدی تأکید کرد: با توجه به مصرفی بودن ‌این محصول، سهولت در دسترسی به محصولی که قابل رقابت با نمونه‌های خارجی است، بسیار حائز اهمیت است. همچنین قیمت نمونه خارجی پس از واردات به داخل کشور بین ۵۰ تا ۶۰ میلیون تومان است در حالی که محصول تولیدی ما با یک سوم قیمت قابلیت فروش دارد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی