[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۶
  • دوره جدید

واردات خودروی دست‌دوم کلید خورد، روزنامه شیراز نوین

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: واردات خودروهای دست‌دوم به عزم جدی نیاز دارد. این در حالی است که دست‌های پشت‌پرده از تحقق این امر جلوگیری می‌کنندژ چراکه سود آنها در ملتهب بودن بازار خودرو است.
محمدرضا منصوری، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره تأثیرات واردات خودروی دست‌دوم خارجی بر قیمت خودروی داخلی، گفت: در حال حاضر در مناطق آزاد سقف خودروهای خارجی که در حد صفر هستند را با هوابُرش جدا کرده و خودرو را اسقاط می‌کنند. در حالی که این خودروها کمتر از ۵۰هزار کیلومتر کار کرده‌اند و تنها هشت سال از عمرشان گذشته است. نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی‌افزود: بهتر است برای ساماندهی بازار خودرو و جلوگیری از افزایش قیمت‌ها در این حوزه، در وهله نخست خودروهای موجود در مناطق آزاد مانند جزیره قشم، کیش و بندر انزلی را با پرداخت گمرکی وارد بازار کرد، سپس اقدامات لازم برای واردات خودرو دست‌دوم خارجی باکیفیت انجام گیرد. وی اظهار کرد: قیمت خودروهای دست‌دوم خارجی حدود سه هزار دلار است. این در حالی است که ارزان‌ترین خودروی تولیدی در کشور حدود 50میلیون تومان است. در نتیجه مردم از خودروهای وارداتی استقبال کرده و واردات این خودروها تا حدودی می‌تواند حجم تقاضای بازار را پوشش دهد.
این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه در شرایط فعلی تقاضا و عرضه در بازار خودرو متوازن نیست، خاطرنشان کرد: می‌توان با واردات خودروی دست‌دوم، عرضه را متعادل کرد. با تحقق این امر، قیمت‌ها روند کاهشی پیدا کند.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ‌با بیان اینکه در صورتی که از خودروهای دست‌دوم خارجی تعرفه ۱۰۰درصدی دریافت شود این تعرفه حدود ۳هزار دلار می‌شود، تصریح کرد: قیمت خودروهای خارجی دست‌دوم با احتساب تعرفه 100درصدی حدود ۶هزار دلار (90 میلیون تومان) می‌شود. منصوری ادامه داد: واردات خودروهای دست‌دوم به عزم جدی نیاز دارد. این در حالی است که دست‌های پشت پرده از تحقق این امر جلوگیری می‌کنند؛ چراکه سود آنها در ملتهب بودن بازار خودرو است.
عضو کمیسیون صنایع و معادن و مجلس شورای اسلامی‌گفت: از آنجا که خودروهای خارجی دست‌دوم کیفیت خوبی دارند، می‌توانند تا حدودی به کاهش آلودگی زیست‌محیطی نیز کمک کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی