[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۹۴
  • دوره جدید

استارت دوباره ارتش زرد برای صعود، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - گروه ورزش
جام جهانی تمام شد تا فوتبال ایران امروز از سر گرفته شود. شش بازی در لیگ برتر و هشت بازی در لیگ دسته اول. دربی تهران هم که قرار بود فردا سه‌شنبه انجام شود، برگزاری‌اش تا زمان نگارش این مطلب در هاله ابهام قرار داشت.
در لیگ برتر امروز شاهد نبردهای جذابی خواهیم بود که شاید مهمترین آن، دربی مسی‌های استان کرمان باشد. مس رفسنجان که اخیراً با بحرانی ناشی از برکناری مدیرعامل و استعفای سرمربی موفق خود مواجه شده، باید در کرمان به میدان سختی قدم بگذارد.
یک نبرد جذاب شمالی- جنوبی هم در قائمشهر داریم که نساجی پذیرای صنعت نفت آبادان است. تیم‌های چهارم و چهاردهم جدول هم در انزلی به مصاف هم می‌روند تا سپاهان در میهمانی ملوان، شانس خود را برای نزدیک شدن به صدرنشینان تهرانی جدول امتحان کند.
دیدار ذوب آهن و آلومینیوم در فولادشهر هم یکی دیگر از نبردهای جذاب امروز است که فرم ایدئال آلومینیوم پیش از تعطیلات اگر ادامه پیدا کند، کار سختی برای سفید و سبزهای اصفهانی رقم می‌خورد.
یک دربی جنوبی هم در مسجدسلیمان برگزار می‌شود و تیم به‌شدت بحران زده نفت مسجدسلیمان پذیرای فولاد خوزستان است که آن‌ها هم حال و روز خوشی ندارند. این دو تیم در مجموع در 10 دیدار اخیر خود هرگز به پیروزی نرسیده‌اند و تنها سه تساوی کسب کرده‌اند!
گل گهر مدعی هم امروز در سیرجان میزبان هوادار است. گل گهر با پیروزی در بازی امروز موقتاً صدرنشین خواهد شد. هوادار هم با وجود اینکه در رده یازدهم است، اما تیم خوبی در رقابت‌های امسال بوده و فراتر از حد انتظار ظاهر شده.
اما برای شیرازی‌ها، نبردهای لیگ دسته اول مهمتر هستند. جایی که زردپوشان شیرازی باید امروز در حافظیه پذیرای شهرداری آستارا باشند. فجر در صورت پیروزی در بازی امروز و پیروز نشدن خیبر در بازی هم‌زمان، به رتبه دوم جدول یعنی منطقه صعود، وارد می‌شود.
شاگردان رجب‌زاده که پیش از تعطیلات روزهای سختی را سپری می‌کردند، بالاخره در آخرین بازی پیش از جام جهانی توانستند با یک گل شهرداری همدان را شکست داده و کمی ‌از بحران فاصله بگیرند.
آن‌ها چند روز پیش هم در ورزشگاه حافظیه دیداری به ظاهر ساده مقابل یک تیم دسته سومیِ مشهدی داشتند اما این بازی برای طلایی پوشان بسیار سخت پیش رفت و در نهایت فجر با یک گل توانست به مرحله بعد جام حذفی صعود کند.
امروز سومین بازی متوالی این تیم در حافظیه است که اگر باز هم با پیروزی همراه شود، می‌توان به ادامه روند رو به رشد تیم رجب‌زاده امیدوار بود.
شهرداری آستارا هم اکنون با 12 امتیاز در رتبه چهاردهم جدول قرار دارد و به وضوح، سطح تیمی ‌پایینی نسبت به فجرشهیدسپاسی دارد. فجر از چند مهره لیگ برتری و اسمی ‌برخوردار است و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، باید سه امتیاز بازی را در شیراز نگه دارد.
رقبای جدی فجر، امروز در زمین رقبا به میدان می‌روند. شمس آذر صدرنشین در ماهشهر به مصاف خلیج فارس می‌رود و خیبر هم در بابل به مصاف تیمی‌ خواهد رفت که فجر را با شکست سنگینی مواجه کرده بود.
برنامه بازی‌ها و اسامی ‌داوران بازی‌های امروز و فردا به شرح زیر است:
*دریای کاسپین بابل - خیبر خرم آباد
داوران: بهمن ممشلی، محسن سلطانی، سیدمیلاد قاسمی، امیر شریفی - ناظر: حسین طالقانی
*خوشه طلایی ساوه - سایپا تهران
داوران: حامد سیری، حامد تازه پور، سید امین قاسمی، ابراهیم خانجانی - ناظر: رامین عرفانیان
*فجرشهیدسپاسی شیراز - شهرداری آستارا
داوران: سید امین خدادادپور، علیرضا ممبینی، هارون چوپانزاده، محسن اسدی - ناظر: صفدر احمدی
*چوکای تالش - چادر ملو اردکان
داوران: امید جمشیدی، حسین سلیمانی، ابوالفضل بیان، حجت قپانوری - ناظر: مختار مهدوی
*شهرداری همدان - پارس جنوبی جم
داوران: پوریا افشاریان، محسن حکیم، رضا بابارییسی، فرهاد قاسمی‌- ناظر: سخاوت سلیمان نژاد
*استقلال ملاثانی - مس شهربابک
داوران: امیر ایار، سجاد نجفی نژاد، فرزاد ایمانی نژاد، بهزاد بارانی - ناظر: مجید شمس
*خلیج فارس ماهشهر - شمس آذر قزوین
داوران: علی سام، حمید نادری، محمدرضا بیژنی، ابراهیم موسوی - ناظر: جمشید دانش مهر
*فردا سه‌شنبه : آرمان گهر سیرجان - ون پارس اصفهان
داوران: مصطفی بینش، علی فرزان منش، مهران مصطفوی، حسین اسماعیلی - ناظر: مجید روغنی
به گزارش شیرازنوین، مدیر کل ورزش و جوانان فارس  به همراه معاون توسعه امور ورزش و رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز ظهر دیروز 27 آذرماه با حضور در محل تمرین تیم فوتبال فجر شهیدسپاسی با کادر فنی و بازیکنان این تیم دیدار و گفت‌وگو کردند.
در ابتدای این دیدار مهدی رجب‌زاده سرمربی تیم فجر شهیدسپاسی با تقدیر از مدیر کل ورزش و جوانان فارس گفت: سپردن سکان ورزش و جوانان استان به دست یک جوان پرتلاش قابل تقدیر است و امیدواریم در ادامه با رفع مشکلات قدیمی ‌استادیوم‌های پارس، حافظیه و زمین‌های تمرینی مسیر موفقیت جوانان استان هموار شود.
حیدر صفرپور نیز گفت: جدی‌ترین دغدغه بنده از زمان ابتدای مسئولیتم رفع مشکلات چمن استادیوم‌های شیراز بوده است و به طور مثال استادیوم پارس تاکنون 4 مرتبه زیر کشت چمن رفته و تاکنون چمن مطلوب تحویل نشده است. چمن کنونی استادیوم پارس پس از طی دو فصل گرم و سرد در هر دو شرایط آب و هوایی آسیب دیده و رنگ چمن زرد شد و این چالشی است که ما با آن مواجه شده‌ایم و در شکل گیری آن نقشی نداشته‌ایم . 
وی در خصوص استادیوم حافظیه نیز گفت: پیرو تصمیمات گذشته مقرر بود چمن این استادیوم اردیبهشت‌ماه زیر کشت رود و این اتفاق انجام نشد، اما عملیات تعویض چمن حافظیه از بهمن‌ماه سال جاری آغاز می‌شود. با تدابیر انجام شده چمن ورزشگاه شهید دستغیب تعویض و در آینده نزدیک در اختیار تیم‌های استان قرار می‌گیرد. ما نسبت به ورزش فارس مسئولیم و آنچه امور در دسترس است شایسته نام و جایگاه استان پهناور فارس نیست و از هر مجالی برای رفع مشکلات استفاده می‌کنیم. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی