[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۴
  • دوره جدید

لیست کی‌روش و تکرار شگفتی‌ها، روزنامه شیراز نوین

ورزش 3/ یکی از جذابیت‌های فوتبال نه تنها برای تماشاگران بلکه برای فوتبالیست‌ها هم اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن است.
ابوالفضل جلالی وقتی جایگاه ثابت خود را در تیم استقلال از دست داد و جعفر سلمانی جای او را گرفت، اصلاً پیش بینی نمی‌کرد که در لیست نهایی تیم ملی برای حضور در جام جهانی جای بگیرد، اما ‌این اتفاق خوب برای او رخ داده است تا جایی که می‌توان به او لقب خوشبخت‌ترین فوتبالیست حال حاضر تیم ملی را داد.
ابوالفضل جلالی که به دلیل سرماخوردگی حتی شرایط حضور در جشن قهرمانی سوپر جام در کرمان را پیدا نکرد در هفته‌های سپری شده لیگ برتر هر گاه در ترکیب استقلال به میدان رفت ارائه‌گر بازی خوبی بود اما ریکاردو ساپینتو همان طور که در جناح راست خط دفاعی کوین یامگا را به صالح حردانی ترجیح داد، در پست چپ خط دفاعی هم بیشتر از جعفر سلمانی استفاده کرد.
وقتی کارلوس کی روش در بازی مهم با اروگوئه از ابوالفضل جلالی در ترکیب ثابت تیم ملی استفاده کرد، مشخص بود که برای چپ خط دفاعی تیم ملی نقشه‌های تازه‌ای ریخته است. نمایش خوب ‌این بازیکن در‌این بازی که با برد یک بر صفر تیم ملی همراه بود، بهترین اتفاق ممکن برای ابوالفضل جلالی بود. او تصور می‌کرد به لطف حضور در ‌این مسابقه در بازگشت به اردوی تیم آبی دوباره تبدیل به یکی از مهره‌های کلیدی ریکاردو ساپینتو می‌شود اما مربی پرتغالی استقلال بر خلاف مربی پرتغالی تیم ملی ترجیح داد به ‌این بازیکن به عنوان یکی از بازیکنان ذخیره میدان دهد! با‌این حال ‌این تصمیم موجب نشد تا کارلوس کی روش نام ابوالفضل جلالی را از لیست خود پاک کند. کارلوس کی روش ‌این را پیشتر هم نشان داده بود که وقتی به بازیکنی اعتقاد پیدا کند حتی در شرایط سخت هم از او حمایت می‌کند. 
قرار دادن نام ابوالفضل جلالی در لیست تیم ملی به بهای خط خوردن امید نورافکن تبدیل شد، مهره‌ای که در زمان اسکوچیچ یکی از مهره‌های قابل اعتماد به شمار می‌رفت وحتی در پست دفاع میانی هم برای تیم ملی به میدان آمد، تصمیمی‌که انتقادات زیادی را از اسکوچیچ به همراه داشت. امید که در پست هافبک دفاعی هم شایسته بازی است در حالی از اردوی تیم ملی خط خورد که در بیشتر بازی‌های مقدماتی جام جهانی 2022 در کنار تیم ملی بود. دلیل ترجیح ابوالفضل جلالی به امید نورافکن سرعت ‌این بازیکن است و همچنین پا به توپ خوبی که دارد. ‌این موجب می‌شود جلالی هم در دفاع به چشم بیاید و هم در حمله.‌ این تصمیم در خیلی از تیم‌ها مرسوم است و همیشه بازیکنان سرعتی در کناره‌ها به خصوص در خط دفاع ترجیح داده می‌شوند، حتی اگر توانمندی آن‌ها در سایر بخش‌ها خیلی بالا نباشد. به ‌این خاطر که سرعت موجب می‌شود هم در دفاع حاضر باشند و هم در حمله و تیمی ‌که در حمله از مدافعان کناری خود بهره ببرد، حملات زهردارتری تدارک خواهد دید.
کارلوس کی روش در بازی با نیکاراگوئه هم از ابوالفضل جلالی در ترکیب ثابت تیم ملی بهره برد و اگر در بازی با تونس هم ‌این کار را انجام دهد، هیچ بعید نیست ‌این بازیکن به یکباره تبدیل به بازیکن فیکس تیم ملی در جام جهانی تبدیل شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی