[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

آلبوم «دُرصط» از «علی قمصری» منتشر شد، روزنامه شیراز نوین

فارس: آلبوم موسیقی «دُرصط»، تازه‌ترین اثر «علی قمصری» آهنگساز و نوازنده، از صبح دیروز منتشر شد.
این آلبوم دو بخش دارد که در نخستین بخش قطعات «پنجره‌های مات»، «سماجت دست»، «مرا…» و «نفس زنان» که در گوشه نیشابورک اجرا می‌شود و «درصط» را خواهیم شنید. دومین بخش هم اجرای زنده در کنسرت سمنان می‌باشد و سه قطعه با نام‌های «سایه‌ یک سایه»، «رو به ور» و «دویدن روی آب» دارد.
علی قمصری درباره آلبوم «دُرصط» اینگونه می‌گوید: «این واژه در این مجموعه، حاصل بار دگرگونی معنایی در قواعد حاضر موسیقی ایرانی، برای ارائه درونیات شخصی است بدون اینکه به اسلوب‌ها خدشه‌ای وارد شود. دُرصط نه غلط است نه درست. ارائه «دُرست»، را اگر بازنمایی و «غلط» را نادیده انگاشتن اصول بپنداریم، به اعتقاد من راه سوم، درصط عمل کردن، یعنی رسیدن به آفرینش هنری با وفاداری به اصول، همان هدف اصلی‌ام در خلق اثر است.»
در ادامه قمصری از تصاویر ذهنی که برای خلق این اثر داشته می‌گوید که آن تاریکی مطلق و حضور یک شمع بوده است. ناگفته نماند استفاده از تار و ارکسترزهی سازبندی مورد علاقه‌ قمصری در این اثر نیز دیده می‌شود.
«علی قمصری» در این آلبوم فقط تار می‌نوازد، همراهان او «میثم مروستی» با ویولن، آلتو و ویولنسل، «کامران منتظری» با تنبک و کاخن، «زکریا یوسف» با دف، بندیر و دیگر سازهای کوبه‌ای می‌باشند. «مصباح قمصری» نیز این بار فقط در نقش تولیدکننده آلبوم ظاهر شده است. البته «درصط» کاور تأمل‌برانگیزی دارد. در تصویر اول آن قمصری با چتری بالای سرش روبه‌روی دوربین و مخاطبش ایستاده است اما درست بالعکس در زیر چتر فقط باران می‌آید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی