[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۲
  • دوره جدید

برگزاری نمایشگاه رمضانیه در شیراز، روزنامه شیراز نوین

رئیس گروه قرآن و عترت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس از برگزاری نمایشگاه رمضانیه در ۲‌ایستگاه قطار شهری خبر داد. احمدرضا نداف در آستانه برگزاری نمایشگاه رمضانیه که با همکاری سازمان قطار شهری و شهرداری برگزار می‌شود به خبرنگار مهر گفت: امسال تصمیم بر این شد که در ۲‌پایانه اصلی قطار شهری شیراز یعنی نمازی و زندیه بخشی از فعالیت‌های قرآنی را با توجه به میزان استقبال از این وسیله نقلیه همگانی انجام دهیم. وی ادامه داد: بخش‌هایی از فضای داخلی ایستگاه مترو شیراز که محل عبور و مرور شهروندان است را به نمایشگاه آثار هنری و در راه روهای سالن مترو به عکس اختصاص دادیم. نداف در ادامه از برپایی غرفه کتاب در ارتباط با قرآن، عترت و نماز در این نمایشگاه خبر داد و گفت: نمایشگاه رمضانیه تا یک روز مانده به پایان ماه مبارک رمضان در پایانه‌های مترو شیراز ادامه دارد. رئیس گروه قرآن و عترت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس از احتمال تمدید این نمایشگاه با همکاری سازمان قطار شهری شیراز خبر داد و افزود: در ایستگاه زندیه نمایشگاه رمضانیه روی کتاب‌های مرتبط با قرآن و عترت متمرکز شده است. وی از برپایی آئین کتابت قرآن کریم و غرفه «آیات زندگی» با همکاری یکی از مؤسسه‌های قرآنی در این نمایشگاه هم خبر داد و گفت: این غرفه پاسخگوی پرسش‌های قرآنی مراجعان و شهروندان شیرازی است. نداف یکی دیگر از بخش‌های نمایشگاه رمضانیه را ارائه آثار حجمی‌ هنری عنوان کرد و افزود: این آثار بر اساس آیات قرآنی ارائه خواهد شد. این درحالیست که در بخش جنبی نمایشگاه به مناسبت سوم خرداد، روز آزادسازی خرمشهر برنامه ویژه خواهیم داشت. به گفته رئیس گروه قرآن و عترت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، آئین گشایش نمایشگاه رمضانیه روز پنجشنبه دوم خرداد همراه با چاوش خوانی و مراسم رمضانیه ساعت ۱۰‌صبح برگزار خواهد شد.
وی درخصوص برنامه‌های ویژه شب‌های احیا هم عنوان کرد: ۳‌برنامه تلاوت نور در شب‌های احیا در بقاع متبرکه سید علاالدین حسین (ع) و علی ابن حمزه‌(ع) داریم. رئیس گروه قرآن و عترت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس از برگزاری برنامه «مشق شب قدر» با همکاری انجمن خوشنویسان در شب بیست و یکم رمضان در بقعه حضرت علی ابن حمزه‌(ع) خبر داد و گفت: این برنامه با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس و اداره اوقاف ناحیه‌۳ شیراز با حضور خوشنویسان و کاتبان قرآن کریم برگزار می‌شود.
نداف دیگر برنامه‌های رمضانیه را بازدید از خانواده‌های قرآنی بیان کرد و گفت: در این برنامه به بازدید کسانی می‌رویم که سال گذشته در زمینه قرآن کریم صاحب مقامی‌ شدند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی