[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۵۵
  • دوره جدید

برطبل بروکراسی می‌کوبیم، روزنامه شیراز نوین

عضو هیئت رئیسه فراکسیون تولید و اشتغال مجلس گفت: متأسفانه بروکراسی اداری بزرگ‌ترین مانع بر سر راه تولید است و سخت‌گیری‌های بیمه‌ای و مالیاتی نیز به آن دامن می‌زند.
عباسعلی پوربافرانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ‌با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر به کارگیری جوانان متخصص برای رفع موانع رونق تولید گفت: چنانچه بخواهیم کلی نگاه کنیم، مانع اصلی بر سر راه تولید، بروکراسی اداری حاکم بر تولید است؛ در ادارات و بانک‌ها می‌بینیم کسی که آماده تولید است، زمانی‌که در فرآیند اداری این کار قرار می‌گیرد و یا نیاز به تسهیلات بانکی دارد، با سیستم بروکراسی اداری مواجه می‌شود که هم زمان و هم انگیزه را از دست می‌دهد.
سخت‌گیری‌های بیمه‌ای و مالیاتی مشکلی دیگر بر سر راه تولید است و بعضا از سوی برخی از ناظرین اتفاق می‌افتد
نماینده مردم نایین، خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی افزود: بروکراسی اداری بزرگ‌ترین و مهم‌ترین مشکل در حوزه تولید است. دستگاه‌های ذیربط به تعهدات خود عمل نمی‌کنند و هر دستگاهی یک تعهداتی برای تولید دارد که اگر به موقع اجرا نشود، باعث مشکلاتی برای تولید‌کننده می‌شود.
عضو هیئت رئیسه فراکسیون تولید و اشتغال مجلس با بیان اینکه سخت‌گیری‌های بیمه‌ای و مالیاتی مشکل دیگر بر سر راه تولید است، تصریح کرد: می‌بینیم که در حوزه تولید، سخت‌گیری‌های بیمه‌ای و مالیاتی که بعضاً از سوی برخی از ناظرین اتفاق می‌افتد، بدون در نظر گرفتن شرایط تولید‌کننده است و می‌طلبد که تولید‌کننده در مقتضیات زمان دیده شود که به چه شکلی باید با آن برخورد کرد. رئیس فراکسیون اقتصاد دیجیتال مجلس اظهار داشت: بسته حمایتی که باید برای سرمایه در گردش تعریف کنیم مهم است. متاسفانه یک تولید کننده را وسط کار تولید رها می‌کنیم و نه بسته حمایتی برایش تعریف و نه حمایت می‌کنیم بلکه سخت‌ترین شرایط برای او ایجاد می‌شود.
وی در مورد وجود موانع بسیاری مثل وام اشتغال و همچنین لزوم دادن فرصت به جوانان برای فکر تولید علم افزود: متأسفانه مشکل این است زمانی‌که یک جوانی وارد عرصه تولید می‌شود با یک حجم وسیعی از مکاتبات، استعلامات و تضامین مواجه می‌شود و در ابتدای راه انگیزه لازم را از دست می‌دهد و فرصتی پیدا نمی‌کند که به تولید بپردازد. این جوان فکر و ایده دارد و خلاق است اما سرمایه ندارد بنابراین اگر بخواهیم به این جوان بگوییم سرمایه‌ای تهیه کن و به عنوان بخشی از کار بیاور، حتماً جواب نمی‌دهد و همین مانع کار می‌شود.
این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: امیدواریم که بتوانیم مسیر سرمایه‌گذاری، تولید و اشتغال را به نحوی باز، آسان و تسهیل کنیم که رونق تولید ایجاد شود و در سایه رونق تولید حتماً شکوفایی اقتصادی ایجاد می‌شود و در سایه شکوفایی اقتصادی، معیشت و رفاه مردم بهبود خواهد یافت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی