[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۴
  • دوره جدید

اتمام فاز نخست سبزراه شهید چمران، روزنامه شیراز نوین

شهردار منطقه یک شیراز گفت: فاز یک پروژه سبزراه شهید چمران در راستای سامان‌دهی فضاهای رهاشده شهری، جلوگیری از زمین‌خواری و تبدیل تهدید به یک فرصت برای ایجاد جاذبه‌های گردشگری و احداث فضاهای جدید شهری اجرا شد. به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک شیراز، عبدالصالح رستم زاده گفت: فاز یک پروژه سبزراه شهید چمران در راستای سامان‌دهی فضای شهری حدفاصل کوچه ۲۸ تا پشت بیمارستان اردیبهشت به طول ۱۳۰۰ متر به زودی تکمیل می‌شود و به بهره‌برداری می‌رسد. رستم زاده برخی از مشخصات فنی پروژه را شامل خاک‌برداری به حجم ۵۲۵۰ متر مکعب، سنگ برداری به میزان ۵۰۰ متر مکعب، سنگ چینی و بتن ریزی به میزان ۲۴۰۰ متر مکعب، آرماتوربندی به میزان 80هزار کیلوگرم، انواع کارهای فلزی با وزن 30هزار کیلوگرم، کف پوش بتنی ۲۷۰۰ متر مربع، سنگ فرش ۵۱۵۰ متر مربع، زیرسازی ۲۸۴۱ متر مکعب و انواع کارهای چوبی به میزان ۲۰۰ متر مربع عنوان نمود.
شهردار منطقه یک اعلام کرد: فاز یک پروژه سبزراه شهید چمران دارای امکاناتی از قبیل فضای تعاملی شهری، مسیر دوچرخه سواری، مسیر پیاده روی، پل معلق، چندین آب‌نما، نورپردازی، فضای سبز و مبلمان شهری می‌باشد که در آینده ای نزدیک تکمیل می‌شود و به بهره برداری خواهد رسید. وی با بیان اینکه یکی از ضروریات برنامه‌ریزی شهری، توجه به فعالیت‌های جمعی شهروندان، پیاده مداری و ارتقای کیفیت و جذابیت فضاهای عمومی شهری است، افزود: پیاده راه‌ها ابزاری برای فعالیت جمعی شهروندان و زمینه ساز ارتقای اقتصاد شهری، کیفیت محیطی و سلامت اجتماعی و امنیت و ایمنی شهروندان است.
رستم‌زاده افزود: هرچقدر فضاها و امکانات فضاهای شهری افزایش یابد، شهروندان نیز استفاده از خودرو را کمتر می‌کنند و با حضور داوطلبانه در این مکان‌ها درک بهتری از محیط پیرامون خود پیدا خواهند کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی