[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۷
  • دوره جدید

ابطال هشت قرارداد صنعتی، روزنامه شیراز نوین

در نخستین جلسه هیئت حل اختلاف و داوری سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در استان فارس در سال1398 انجام شد؛ فسخ قطعی 8قرارداد و آزادسازی 9هزار و 200متر از اراضی راکد شهرک‌های صنعتی فارس، رسیدگی و تعیین تکلیف 28پرونده راکد صنعتگران در شهرک‌ها و نواحی صنعتی فارس. نخستین جلسه امسال هیئت حل اختلاف و داوری سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در شرکت شهرک‌های صنعتی فارس برگزار و پرونده‌های حقوقی صنعتگران بررسی و رسیدگی شد.
 به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، مدیر حقوقی و امور قراردادهای شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس از رسیدگی و بررسی و تعیین تکلیف 28پرونده راکد صنعتگران به متراژ بیش از 72هزارمتر مربع در شهرک‌ها و نواحی صنعتی فارس خبر داد و اظهار داشت: این پرونده‌ها مربوط به متقاضانی است که درسال1394 و سال‌های قبل از آن با این شرکت قرارداد منعقد اما ساخت‌و‌سازی نداشته‌اند.
خالد فتوحی با بیان اینکه در این جلسه هیئت حل اختلاف و داوری که به‌مدت دو روز با حضور مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس و نیز مریم ابراهیمی ‌داور و حکم مرضی‌الطرفین در دفتر مرکزی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس برگزارشد پرونده‌های راکد رسیدگی و بررسی شد افزود: با بررسی این پرونده‌ها درنهایت 8‌پرونده منجر‌به فسخ قطعی، 18پرونده منجر‌به اعطای مهلت‌، 1پرونده انصراف و 1‌پرونده نیز از دستورکار خارج شد.
وی گفت: با برگزاری این جلسه حدود 9هزار و 200مترمربع زمین در شهرک‌های صنعتی که متقاضیان پس از گذشت مهلت قانونی و اخطارهای مختلف و اعطای مهلت مجدد نسبت به ساخت‌وساز اقدام نکرده بودند بازپس‌گیری و آزاد شد تا به متقاضیانی که توان و شرایط لازم برای ایجاد واحد صنعتی دارند واگذار شود.
فتوحی با بیان اینکه شناسایی و فسخ واحدهای راکد راستای برنامه‌های این شرکت به‌منظور ایجاد اشتغال جدید و حفظ اشتغالزایی است گفت: براساس مفاد دفترچه حق انتفاع از زمین شهرک‌های صنعتی، طرف قرارداد مکلف است تا یک‌سال واحد صنعتی خود را به بهره‌برداری برساند و در‌غیر‌اینصورت، برای جلوگیری از راکد نگه‌داشتن زمین‌، فسخ قرارداد در قانون دیده شده است.
مدیر حقوقی و امور قراردادهای شرکت شهرک‌های صنعتی فارس تصریح کرد: اولویت نخست برای برخورد با قراردادهای راکد، مصالحه و مذاکره و اعطای مهلت است و چنانچه مشخص شود هدف سرمایه‌گذاری ایجاد واحد صنعتی نبوده و احتکار زمین است‌، در این مورد مطابق قانون برخورد شده و قرارداد فسخ می‌شود.
وی تصریح کرد: با نظارت بر روند ساخت‌وساز واحدهای صنعتی و تعیین فرصت قانونی و مهلت برای ساخت‌وساز، امکان بورس‌بازی زمین و سوءاستفاده افراد سودجو در فضای شهرک‌های صنعتی فارس وجود ندارد.
فتوحی اضافه کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی فارس بر اساس دستورالعمل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و در راستای انجام تعهدات طرف‌های قرارداد، پس از دو مرحله ارسال اخطاریه و تجدید وقت، نسبت به تعیین تکلیف قراردادهای راکد و فعال کردن مطلوب اراضی غیرفعال در شهرک‌ها و نواحی صنعتی در نشست هیئت حل‌اختلاف و داوری اقدام می‌‌کند.
وی عدم دریافت پروانه ساختمانی، عدم ساخت‌وساز، عدم اخذ پروانه پایان کار، بدهی مالی، بدهی حق شارژ و گاز، انقضا اعتبار یا ابطال جواز تأسیس و عدم انعقاد قرارداد و تحویل را ازجمله موارد تخلف طرف‌های قرارداد در شهرک‌ها و نواحی صنعتی اعلام کرد که در جلسات هیئت حل‌اختلاف و داوری موردبررسی قرار می‌گیرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی