[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۴
  • دوره جدید

دو پله سقوط، نتیجه فقدان بار فنی! ، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - گروه ورزش
در فاصله کمتر از نیم روز پس از  پایان رقابت‌های جام جذاب جهانی، شاهد یک رقابت بسیار غیر جذاب و سرد در ورزشگاه حافظیه شیراز بودیم. 
در ‌این مسابقه که از ساعت ۱۴ دیروز آغاز شد تیم‌های فجر شهید سپاسی شیراز و شهرداری آستارا به مصاف هم رفتند. فجر شهیدسپاسی امیدوار بود که در مصاف با ‌این تیم پایین جدولی، به سه امتیاز نسبتاً آسان خانگی دست پیدا کند اما حتی نتوانست برتری خاصی نسبت به ‌این تیم شمالی در طول ۹۰ دقیقه داشته باشد. 
بازیکنان شهرداری آستارا: محمد امین رضایی، محمد آزاد طلب، علی قربانخانی، امیرحسین صالحی، محسن آقایی، امین حقده، علی دهقان، نیما درودی، محمد مهدی عسگری، ساسان جعفری کیا و مصطفی آقاخانی. سرمربی: پیروز قربانی
بازیکنان فجر شهیدسپاسی: فرزاد طیبی پور، محمد امیدی فر، آرام عباسی، محمد آژیر، حمید ملکی، حامد بحیرایی، سعید زارع، ابوالفضل بابایی، برهان عابد، حسین مهربان و علی آل کثیر. سرمربی مهدی رجب‌زاده
در دقیقه ۸ کنترل خوب ابوالفضل بابایی با ضربه مناسبی همراه نشد و توپ از کنار دروازه شهرداری آستارا به بیرون رفت. 
در ادامه مسابقه فجرشهید سپاسی توپ و میدان را در اختیار داشت اما نمی‌توانست موقعیت گلی روی دروازه حریف ‌ایجاد کند و بیشتر پرتاب‌های بلند امیدی فر بود که توپ را به محوطه جریمه حریف می‌رساند. 
در دقیقه ۱۵ اشتباه طیبی پور در شروع بازی شد که توپ مهاجمان آستارا برسد اما آنها نتوانستند از ‌این فرصت استفاده لازم را ببرند. 
در دقیقه ۲۰ شوت بازیکنان تیم آستارا از ۴۰ متری با اختلاف از کنار دروازه به بیرون رفت. سه دقیقه بعد در اوج بی‌خیالی مدافعان فجر،  نیما درودی با ضربه پای چپ می‌توانست دروازه فجر را باز کند اما طیبی پور به راحتی ضربه کم جان او را مهار کرد. 
در دقیقه ۲۶ یک ضربه پنالتی به خاطر خطا روی علی آل کثیر به سود فجرشهیدسپاسی اعلام شد. کادر فنی آستارا اعتراض زیادی به ‌این ضربه پنالتی داشت به طوری که چهار دقیقه برای زدن ضربه پنالتی، وقفه ‌ایجاد شد. در نهایت هم علی آل کثیر توپ را از کنار دروازه به بیرون فرستاد. 
در ادامه مسابقه تا پایان نیمه اول هیچ موقعیتی نصیب دو تیم نشد و در پایان دو دقیقه وقت تلف شده، نیمه اول با تساوی بدون گل خاتمه یافت. 
در نیمه دوم فجر شهیدسپاسی نتوانست برتری نسبی نیمه اول خود را ادامه دهد و ‌این آبی پوشان آستارا بودند که جلو کشیدند. بازی بدون تماشاگر و فاقد کیفیت بود به طوری که تا دقیقه ۷۹ هیچ موقعیتی در نیمه دوم روی دروازه‌ها خلق نشد. در‌ این دقیقه علی آل کثیر می‌توانست ارسال سعید زارع از چپ را با یک ضربه دقیق به گل پیروزی تیمش تبدیل کند اما پای او به توپ نگرفت و‌ این موقعیت از دست رفت. 
در دقیقه ۸۵‌ این تیم میهمان بود که می‌توانست به گل برسد اما ضربه سر محسن سیفی به تیر افقی دروازه فجرشهیدسپاسی برخورد کرد. 
در پایان ۵ دقیقه وقت تلف شده هیچ گلی به ثمر نرسید و فجرشهیدسپاسی از کسب امتیاز ارزشمند خانگی بازماند. 
با‌ این تساوی ۲۴ امتیازی شد و با توجه به پیروزی تیم‌های سایپای تهران و پارس جنوبی جم در دیدارهای هم‌زمان دو پله سقوط کرد و در رتبه پنجم جدول ‌ایستاد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی