[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۵۵
  • دوره جدید

نگاه سیاه و سفید را در سیاست خارجه کنار بگذاریم، روزنامه شیراز نوین

نماینده مردم شیراز در مجلس، اعتقاد دارد که با تحلیل صحیح رفتار برخی کشورهای به ظاهر متحد، در شرایط کنونی باید نگاه سیاه و سفید را در حوزه سیاست خارجه، کنار بگذاریم.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، فرج الله رجبی یکشنبه 12‌خرداد در جمع گروهی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شیراز گفت: شرایط کنونی و با تحریم‌های فعلی، همچنین با توجه به رفتارهای برخی کشورهای به‌ظاهر متحد، ثابت کرده است که در حوزه سیاست خارجه، باید نگاه سیاه و سفید مطلق را کنار بگذاریم.
وی با تأکید براینکه در شرایط و فضای کنونی، شخصاً با مذاکره مخالف است و آن را خلاف عزت ملی می‌داند گفت: به حتم در چند ماه آینده فضا مناسب‌تر خواهد شد؛ در این‌صورت، مذاکره شاید یک گزینه مناسب باشد.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد که جریان اصلاح‌طلبی باید مرزبندی شفاف و مشخصی با دیگر جریان‌ها داشته باشد و آن را ارائه دهد. رجبی گفت: این دوره مجلس در برهه‌ای خاص با چندین بحران مواجه بود که هر کدام از بحران‌ها می‌توانست چالش جدی برای کل نظام باشد، اما با تلاش‌های این مجلس در کنار دولت این بحران‌ها مدیریت شد و بدون شک در آینده در مورد این مجلس قضاوت‌های بهتری خواهد شد. نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی دوستان به اقدامات «ویترینی» و بدون پشتوانه اجرایی متوسل شده‌اند، این آفتی جدی در حوزه عملکردی است.
رجبی همچنین در خصوص حجاب گفت: در بحث حجاب متأسفانه در طول ۴۰‌سال گذشته اقدام اقناعی در زمینه تفکری انجام نشده و متأسفانه نگاه «جبری» برقرار بوده و نتایج هم برعکس به‌دست آمده است.
این نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با برخوردهای جبری مخالفم و باید تلاش کنیم که نگاه اقناعی و تفکری را در این مقوله بکار گیریم.
رجبی همچنین دانشگاه و دانشجو را موتور محرک و تفکر جامعه دانست و گفت: براین اساس نگاه و ایجاد فضای امنیتی در دانشگاه باید کنار گذاشته شود و در این خصوص اگر شاهد تغییر نباشیم وزیر باید پاسخگو باشد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی