[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۴
  • دوره جدید

قهرمان داستان پیرمرد و دریا لئو حالا صاحب همه چیز است، روزنامه شیراز نوین

این 17 ماه، تمام آن چیزی بود که آرژانتینی‌ها برای 17 سال، از مسی انتظار داشتند.
لیونل مسی، روی دوش آگوئرو با جام قهرمانی جهان. ‌این همان تصویری است که آرژانتینی‌ها، دهه‌ها منتظر آن بودند. منتظر قهرمانی که‌ این جام را، برای سومین بار به آرژانتین ببرد. هیچ کس در آرژانتین، به یک تیم خوب یا مربی باهوش فکر نمی‌کرد. برای آن‌ها مسیر جام، از یک ابر قهرمان می‌گذشت، ابر قهرمانی که مسی، در آخرین روزهای دوران بازی توانست شبیه آن بشود.
*قهرمان شکست خورده
فوتبال، معمولاً چیزی که لیاقتش را نداشته باشید به شما هدیه نمی‌دهد. مسی آرژانتین، هیچ وقت شبیه قهرمان‌ها نبود. برای آرژانتینی‌ها، مسی فقط پاسپورت ‌این کشور را داشت. او در بارسا، توپ طلا و لیگ قهرمانان درو می‌کرد و در آرژانتین، مثل بازنده‌ها از زمین خارج می‌شد. حتی جام جهانی 2014 که آرژانتین به فینال رسید، لئو هیچ سهمی ‌از گل‌های ‌این تیم در مراحل حذفی نداشت. جام جهانی 2010 برای آرژانتین گل نزد و جام جهانی 2006، پکرمن علاقه‌ای نداشت او را در ترکیب اصلی بازی بدهد. جام جهانی قبل هم لئو در روسیه، به زحمت توانست دروازه نیجریه را باز کند و پاس گل‌هایش مقابل فرانسه، برای نجات آرژانتین کافی نبودند. در کوپا آمریکا مسی، فقط در سال 2016 در حد توقع ظاهر شد و در سایر دوره‌ها، ستاره یک تیم بازنده بود. آرژانتین برای قهرمانی، به چیزی بیشتر از یک بازیکن خوب نیاز داشت، چیزی که مسی، سرانجام شبیه آن شد.
*بلوغ کاپیتان
مسی در قطر، نه فقط ستاره آرژانتین که همه چیز‌ این تیم بود. او به‌جز بازی با لهستان، در تمام بازی‌ها برای آرژانتین گل زد. در سه بازی مختلف پاس گل داد و 5 بازی از 7 بازی جام، توانست بهترین بازیکن زمین بشود. او با گلش به مکزیک، آرژانتین را به جام برگرداند و بازی با هلند، با یک پاس عمقی از میان مدافعان حریف، شروع کننده آتش‌بازی نیمه نهایی بود. در بازی فینال هم دو بار، آرژانتین را جلو انداخت و سه بار توانست برای دیگر بازیکنان تیمش موقعیت بسازد. ‌این همان کاری بود که مسی در کوپا آمریکا هم انجام داد. 4 بار برای آرژانتین گل زد و بیشتر از آن، برای ‌این تیم گل ساخت. او حتی در بازی جام قهرمانی اروپا - آمریکای جنوبی، سازنده دو گل از سه گل آرژانتین بود. رهبر، قهرمان، گلزن و گل‌ساز.‌ این، همان مسی است که آرژانتینی‌ها انتظارش را می‌کشیدند.
*صاحب همه چیز
لئو، حالا صاحب همه چیز است، همه آن چیزی که از فوتبال می‌خواست. او هر سه جام ممکن با آرژانتین را برده و پیش از ‌این، در رده زیر 23 سال قهرمان المپیک هم شده است. کلکسیون افتخارات شخصی و باشگاهی مسی هم، به نظر دست نیافتنی می‌رسند. او به زودی رکورد دنی آلوز را می‌شکند و صاحب بیشترین تعداد جام قهرمانی خواهد شد. قرار نگرفتن در لیست کاندیداهای توپ طلای 2022، می‌توانست به معنی پایان دوران افسانه مسی باشد. مسی فقط چند هفته پس از ‌این مراسم اما، نشان داد بالا رفتن سن، او را بالغ‌تر از همیشه کرده است. سانتیاگوی قصه پیرمرد و دریا، سال‌ها زخم زبان شنید و سرانجام، توانست ماهی بزرگش را شکار کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی