[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۲
  • دوره جدید

بازگشت به جاده پیروزی، روزنامه شیراز نوین

ملی‌پوشان والیبال ایران در دومین دیدار از هفته دوم لیگ ملت‌ها به مصاف آرژانتین رفتند و در دیداری جذاب و تماشایی، موفق شدند یکی از بهترین تیم‌های جهان را شکست دهند.
به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی والیبال ایران که در نخستین دیدار هفته دوم لیگ ملت‌ها روز جمعه برابر برزیل شکست نزدیک ۳ بر ۲ را متحمل شد، صبح شنبه در دومین دیدار سخت خود برابر آرژانتین به میدان رفت و موفق شد این تیم را ۳ بر 1 شکست دهد. مسابقات این هفته به میزبانی ژاپن برگزار می‌شود. تیم کشورمان در آخرین دیدار این هفته باید به مصاف کشور میزبان برود.
ست اول؛ برتری مقتدرانه
ملی‌پوشان ایران که برابر برزیل نیز نمایش مقبولی داشتند، در شروع دیدار برابر آرژانتین با اعتماد به نفس بالایی به میدان رفتند و هرچند در امتیازات ابتدایی پایاپای با حریف پیش رفتند؛ اما پس از استراحت فنی اول با نمایشی کم‌نقص فاصله خود را زیاد کردند و ۱۸ بر ۱۰ از حریف پیش افتادند. اما آرژانتینی‌ها در چند امتیاز متوالی موفق ظاهر شدند و فاصله را کمتر کردند.
هرچند آرژانتینی‌ها تلاش کردند فاصله را با ایران کمتر کنند و ست اول را از حریف بگیرند؛ شاگردان کولاکوویچ این اجازه را به آنها ندادند و با نمایش خوب در دریافت‌ها و آبشارها فاصله را حفظ کردند و در نهایت ۲۵ بر ۱۹ ست نخست را از حریف نامدار خود بردند.
ست دوم؛ در امتیازات آخر کم آوردیم
آرژانتینی‌ها که مثل برزیل غافلگیر شده بودند، ست دوم را با دقت و حساسیت بیشتری آغاز کردند و جدال نزدیکی با ایران داشتند. در این میان، ملی‌پوشان کشورمان با دریافت‌های خوب معروف و پاس‌های تأثیرگذار او از حریف پیش افتادند؛ اما حریف با آبشارهای کم‌نقص خود در امتیاز ۸ با ایران مساوی کردند. با این حال دفاع خوب روی تور شاگردان کولاکوویچ باعث پیش افتادن ایران شد.
در ادامه، دو تیم نمایش نزدیکی داشتند، به گونه‌ای که امتیازات تا وقت استراحت فنی دوم رد و بدل شد؛ اما این وقت را ایران ۱۶ بر ۱۵ به سود خود خاتمه داد تا صحبت‌های مربیان راهگشای ادامه ست دوم باشد.
روند بازی تا امتیاز ۲۰ مساوی ادامه پیدا کرد تا اینکه آرژانتینی‌ها در روی تور نمایش بهتری داشتند و با پیدا کردن نقاط خالی خط دفاعی ایران، توپ‌ها را در زمین خواباندند تا این ست را ۲۵ بر ۲۰ از ایران ببرند و کار به تساوی در ست‌ها برسد.
ست سوم؛ بازگشت به مسیر پیروزی
روالی که در ست دوم جریان داشت در شروع ست سوم هم بر بازی حاکم بود و دو تیم وقت اول استراحت فنی را پایاپای پیش رفتند. اما در ادامه، این آرژانتین بود که در دفاع بهتر عمل کرد و ۱۲ بر ۹ از ایران پیش افتاد تا کولاکوویچ ناچار به گرفتن وقت استراحت شود.
در ادامه اما ایران نمایش بهتری داشت و تا بردن وقت استراحت دوم هم پیش رفت و با برتری از حریف کار را ادامه داد. دفاع خوب ایران روی تور باعث شد ۲۰ بر ۱۷ از حریف پیش بیفتد و شرایط بهتری برای پیروزی در این ست داشته باشد.
ملی‌پوشان کشورمان در ادامه فاصله خود را حفظ کردند و با دریافت‌های خوب ست را به انتها رساندند و ۲۵ بر ۲۲ حریف خود را در ست سوم شکست دادند تا ۲ بر 1 پیش بیفتند.
ست چهارم؛ سناریوی بازی با برزیل تکرار نشد
ملی‌پوشان ایران در ست چهارم کمی ‌پراشتباه‌تر از ست‌های قبل بودند و هرچند در امتیازات ابتدایی توانستند نزدیک به حریف حرکت کنند؛ وقت استراحت فنی دوم را ۱۶ بر ۱۲ به حریف واگذار کردند تا مشخص شود کار آنها برای بردن این ست سخت است.
تلاش ملی‌پوشان کشورمان اختلاف امتیازات را کم کرد و ۲۰ بر ۱۹ آرژانتین پیش رفت و تلاش کرد همین فاصله امتیاز را برای رسیدن به پیروزی حفظ کند؛ اما بالاخره ایران در امتیاز ۲۳ توانست به آرژانتین برسد و بازی به اوج حساسیت خود برسد.
ادامه بازی نزدیک و پایاپای پیش رفت و تداعی کننده ست چهارم بازی قبلی مقابل برزیل بود که در نهایت با پیروزی ۳۳-۳۱ زردپوشان به پایان رسید؛ اما این بار یران موفق شد ۳۴ بر ۳۲ حریف نامدار خود را شکست دهد و سه امتیاز این بازی را بگیرد.
تیم ملی والیبال ایران در آخرین دیدار از هفته دوم لیگ ملت‌ها، ساعت ۱۴:۱۰ دقیقه امروز یکشنبه به مصاف تیم ملی ژاپن میزبان این هفته از مسابقات خواهد رفت. رقابت‌های هفته سوم و چهارم لیگ ملت‌ها به میزبانی ایران برگزار خواهد شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی