[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۷
  • دوره جدید

تراژدی خانه به‌دوشی، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت : ۵میلیون خانوار در جامعه، نیازمند مسکن هستند و با فعال شدن تولید در این بخش ۵۰۰‌هزار مهندس مشغول به‌کار می‌شوند.
‌به گزارش شیراز نوین به نقل از خانه ملت، محمدرضا رضایی کوچی با بیان اینکه سال گذشته در نامه‌ای به رئیس جمهور شرایط عمومی بخش مسکن را پیش بینی کرده بودیم، اظهار داشت: در سال‌های گذشته با رکود تولید مسکن تورم بسیار زیاد قیمت مسکن را می‌بینیم.
وی نبود تعادل میان تولید و نیاز جامعه را عامل گرانی قیمت مسکن دانست و گفت: در دنیا ۳۰‌درصد اقتصاد به بخش مسکن اختصاص می‌یابد اما در کشور ما از تسهیلات پرداخت شده فقط ۸‌درصد مربوط به بخش مسکن است.
رضایی افزود: ۵‌میلیون خانوار در جامعه، نیازمند مسکن هستند و با فعال شدن تولید در این بخش ۵۰۰‌هزار مهندس مشغول به کار می‌شوند.
وی با بیان اینکه ۶۰‌درصد درآمد شهرداری‌ها از ساخت و ساز مسکن است گفت: تسهیلات بانکی را به سمت تولید سوق نداده‌ایم.
رئیس کمیسیون عمران مجلس افزود: اکنون تسهیلات خرید مسکن در تهران ۱۶۰‌میلیون تومان برای زوج‌های جوان است اما این تسهیلات ۲۰ تا ۲۵‌درصد قیمت مسکن را تأمین می‌کند.
رضایی گفت: باید سالانه ۷۰۰‌هزار واحد مسکونی ساخته شود اما بیشترین تعداد مسکن که در سال‌های اخیر ساخته شده ۳۰۰‌هزار واحد در سال بوده است.
وی افزود: تاکنون به رغم تأکید رئیس جمهور و تصریح قانون، فقط ۱۰‌درصد زمین‌هایی که در اختیار دستگاه‌های دولتی بوده به وزارت راه و شهرسازی برای ساخت و ساز داده شده است و هنوز ۹۰‌درصد زمین‌ها در اختیار دستگاه‌های دولتی است.
به گزارش ایسنا رضایی گفت: هیچ پایه‌ای برای اجاره‌بها در کشور وجود ندارد و وزارت راه و شهرسازی و امور اقتصادی و دارایی هر دو در اجرای قانون مالیات بر خانه‌های خالی مقصرند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی