[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۸
  • دوره جدید

نماینده شیراز و زرقان در مجلس: مدیران فارس از برنامه هفتم توسعه بی‌خبرند، روزنامه شیراز نوین

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از آنچه کم‌توجهی برخی مدیران نسبت به برنامه هفتم توسعه می‌نامید، مدعی شد که حتی یک پیشنهاد هم از سوی دوایر مختلف فارس برای این برنامه ارائه نشده و برخی مسئولان اساساً نسبت به آن بی‌خبرند.
به گزارش ایسنا، ابراهیم عزیزی روز سه‌شنبه ۲۹ آذر با اشاره به روند تدوین برنامه هفتم توسعه و اهمیت آن در بودجه‌نویسی و بودجه‌ریزی استان‌ها، به خبرنگاران گفت: بعضی از مدیران در استان فارس از این برنامه بی‌خبرند و نمی‌دانند که با چه رویکردی انشا می‌شود.
عزیزی با بیان اینکه نگاه سازمان برنامه و بودجه و دولت به استان فارس مانند یک انبار غله است، گفت: این نوع نگاه در حالیست که طی ۶ برنامه توسعه گذشته، حتی یک بیمارستان دولتی در کلان‌شهر شیراز احداث نشده است.
نایب‌رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حتی یک پیشنهاد از سوی دستگاه‌ها در خصوص برنامه هفتم ارائه نشده، مدعی شد: حتی برخی از مدیران استان اساساً از آن خبر هم ندارند! که این جای تأسف دارد. واقعاً باید پرسید که چرا در فارس با این حجم از بی‌خبری در خصوص یکی از مهم‌ترین برنامه‌های کشور مواجه هستیم.
عزیزی با بیان اینکه برنامه هفتم توسعه، مسئله‌محور است، اضافه کرد: در این برنامه موضوعات بسیار مهمی در خصوص زیرساخت‌های کشور نظیر آب، راه، ریل، خطوط انرژی، صنایع پیشران و... مطرح و بودجه سالانه در این موضوعات نیز مبتنی بر همین برنامه نوشته می‌شود.
رئیس فراکسیون جنوب کشور مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با این اوصاف، مدیران و مسئولان در اکثر استان‌ها در تکاپو هستند تا بیشترین فایده را با توجه به ویژگی‌های استان خود از این برنامه ببرند؛ حال آنکه متأسفانه فارس اندر خم یک کوچه مانده است. نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی با نگاه دولت به استان فارس را سنتی ارزیابی و اضافه کرد: نگاه دولت به فارس در نوشتن برنامه‌ها همان نگاه همیشگی‌ است؛ حال آنکه استان باید به سرعت عقب‌ماندگی‌های خود را در حوزه صنعت و زیرساخت‌ها جبران کند.
عزیزی افزود: متأسفانه در استان فارس نیز شاهد نوعی ناهماهنگی و بی‌خیالی در خصوص برنامه هفتم هستیم و هیچ برنامه یا نشستی در این خصوص در دستور کار قرار نداشته و دیده نمی‌شود.
نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: مدیران و مسئولان دستگاه‌های مختلف باید بدانند که رویکردها و راهبردها در برنامه هفتم چیست تا مبتنی بر آن پیشنهادات خود را در مسیر توسعه استان ارائه کنند. عزیزی خاطرنشان کرد: متأسفانه سازمان برنامه و بودجه نیز در این بی‌خبری و غفلت برخی مدیران استانی، در نوشتن برنامه استفاده و با همان نگاه سنتی برای فارس انشانویسی می‌کند؛ اقدامی که به هیچ عنوان مبتنی بر توسعه و نیازهای اصلی استان نیست.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی