[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۶۰
  • دوره جدید

فاصله فجر با روزهای اوج ، روزنامه شیراز نوین

محمدرضا جوکار / هفته پانزدهم لیگ دسته اول کشور بعد از وقفه یک ماهه، از روز دوشنبه هم‌زمان با بازی‌های لیگ برتر دوباره آغاز شد  و در یکی از بازی‌ها تیم ‌فجرشهیدسپاسی شیراز در ورزشگاه حافظیه میزبان تیم شهرداری آستارا بود.
شهرداری آستارا که قبل از ‌این بازی با ۱۲ امتیاز در جایگاه نازل چهاردهم جدول بود، خود را آماده یک بازی سخت  در شیراز و مقابل فجر کرده بود و با یک سیستم دفاعی و محتاطانه وارد زمین شد. از طرفی تیم‌ فجر که چندین مهره اصلی خود را به علت مصدومیت در اختیار نداشت با تغییراتی در نفرات اصلی خود با سیستم چهار-چهار-دو وارد زمین مسابقه شد. 
 محمد حسین خسروی، عرفان معصومی، رسول بهاروندی، رضا آقا بابایی، داود رجبی و علی زینالی از جمله بازیکنان مصدوم‌ و غایب فجر در ‌این مسابقه بودند. در غیاب‌ این بازیکنان، مهدی رجب‌زاده مجبور به تغییراتی در ترکیب اصلی خود نسبت به بازی‌های گذشته شده بود. 
بازی با حملات پراکنده فجر آغاز  شد و تیم‌ فجر توانست در دقیقه ۲۷  توسط علی آل‌کثیر صاحب یک ضربه پنالتی شود که ‌این موقعیت طلایی را خود  آل‌کثیر با بی‌دقتی از دست داد تا فجر خیلی زود در حسرت گل اول بازی بماند.
 بعد از هدر دادن ‌این ضربه پنالتی در نیمه اول، دیگر فجر علی‌رغم ‌اینکه در اکثر دقایق صاحب توپ و میدان بود، نتوانست موقعیتی روی دروازه تیم آستارا‌ ایجاد کند و خط دفاعی منظم آستارا اکثر حملات فجر را در پشت محوطه جریمه خنثی کرد.
با شروع نیمه دوم باز هم شاهد بازی جذابی از سوی دو تیم‌ نبودیم و تیم شهرداری آستارا برای کسب تک امتیاز ‌این بازی برنامه داشت و بعضاً با بازی تأخیری، اجازه خود نمایی به ‌هافبک‌ها و مهاجمان فجر نداد. البته ‌این تیم در دقایقی از بازی هم یکی دو ضد حمله خطرناک ‌ایجاد کرد که مهمترین آن از روی یک ضربه کرنر بود که تیر دروازه فجر را به لرزه درآورد.
تیم ‌فجر شهیدسپاسی هم به نظر در بازی‌سازی مشکل داشت و عملاً نتوانست راهی به دروازه حریف پیدا کند تا در پایان ‌این بازی سرد و کسل کننده با نتیجه مساوی بدون‌گل به پایان برسد.
تیم فجر شهیدسپاسی با ‌این تساوی ۲۴ امتیازی شد و با دو پله نزول در رده پنجم جدول جای گرفت و تیم ‌شهرداری آستارا هم با ۱۳ امتیاز در همان رده چهاردهم باقی ماند.
حال اشاره به چند نکته از‌ این بازی خواهیم داشت:
1- چمن ورزشگاه حافظیه اصلاً وضعیت مساعدی ندارد و واقعاً فوتبال در ‌این زمین بسیار مشکل است، به خصوص برای تیم‌ فجر که بازیکنانش در زمین‌های ناهموار نمی‌توانند نمایش خوبی ارائه دهند و تیم‌‌های مهمان که برای کسب حداقل امتیاز راهی شیراز می‌شوند، بیشترین بهره را از ‌این وضعیت زمین خواهند برد.
۲.خط‌ هافبک تیم فجر، تحت تأثیر غیبت چندین مهره اصلی از جمله محمد حسین  خسروی، عرفان معصومی ‌و  رضا آقابابایی نتوانست عملکرد خوبی به نمایش بگذارد و از جمله معدود بازی‌های فجر در ‌این فصل بود که موقعیت‌های مناسب گلزنی به‌جز ضربه پنالتی که به هدر رفت، نصیب فجر نشد.
۳. تیم ‌شهرداری آستارا که برای حداقل امتیاز به شیراز آمده بود در اکثر دقایق، روی به  بازی  تأخیری می‌آوردند و مصدومیت‌های بی‌شمار بازیکنان ‌این تیم، بارها مورد اعتراض فجری‌ها قرار گرفت.
۴. فجر در سه دیدار اخیر خانگی خود در لیگ ۵ امتیاز حساس را از دست داده و تنها دو گل به ثمر رسانده است که ‌این اُفت محسوس، در روند نزولی و سقوط‌ این تیم به رده پنجم نقش داشته است. با‌ این حال، با نزدیک بودن امتیاز تیم‌ها، شانس برای جبران وجود دارد.
۵.  اکثر بازی‌های هفته پانزدهم لیگ دسته اول تحت تأثیر وقفه یک ماهه لیگ، کم‌گل و بعضاً بی‌کیفیت دنبال شد که بازی فجر و شهرداری آستارا هم از ‌این قاعده مستثنی نبود.
۶. به نظر هیچ عزم و اراده‌ای در بین مسئولین استان برای کمک به فجر وجود ندارد و مدیریت ‌این تیم تنهاست!
 با نزدیک شدن به پایان نیم‌فصل اول، هیچ یک از وعده مسئولین در قبال تیم فجر عملی نشده و حتی در ‌ایجاد زیر ساخت‌ها برای تنها نماینده شهر شیراز در لیگ دسته اول هم اقدامی ‌نشده و زمین چمن مناسب و با کیفیت به مشکل و دغدغه اصلی کادر فنی و مدیریتی تیم فجر تبدیل شده است.
۷. با توجه به فشردگی مسابقات و مصدومیت‌های  زیاد بازیکنان فجر، ‌این تیم باید حتماً در آینده تقویت شود تا بتواند همچنان در کورس رقابت باقی بماند.
۸. با توجه به وضعیت نامساعد چمن ورزشگاه حافظیه، احتمال میزبانی فجر در بازی‌های آینده ‌این تیم در ورزشگاه دستغیب  وجود دارد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی