[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۷۹
  • دوره جدید

۲۱‌قلم دارو در لیست کمبود قرار دارد، روزنامه شیراز نوین

‌معاون وزارت بهداشت با اشاره به درصد اندک کمبود دارو در کشور گفت: در شرایط فعلی تنها 21قلم دارو با کمبود مواجعه هستیم این در‌حالی است در گذشته به عدد سه رقمی ‌رسیده بودیم که این عدد کمبود تلقی نمی‌شود.
به گزارش خبرگزار شیراز نوین عصر روز گذشته دکتر ایرج حریرچی در حاشیه نشست مسئولان و اساتید دانشگاه علوم پزشکی شیراز که به‌منظور تبیین سیاست‌های کلان وزارت بهداشت به شیراز سفر کرده بود اظهارداشت: سازمان جهانی بهداشت، یک تا یک و نیم درصد کمبود دارو در تمامی‌ نقاط دنیا را تأیید می‌کند و این میزان در ایران نیز با وجود تمام تحریم‌ها، کمتر از 1.5درصد از مجموع 3600بیش از قلم دارو است که کمبود هر یک قلم دارو نامطلوب است. وی با بیان اینکه باوجود مشکلات ارزی وفشارهای تحمیلی عیله کشور نگران‌کننده نیست افزود: با‌توجه به ضرورت تحقق اقتصاد مقاومتی، سیاست وزارت بهداشت نیز به‌گونه‌ای تبیین شده که داروهایی که نمونه ایرانی دارد، وارد نشود. حریرچی اضافه کرد: در سایر حوزه‌ها نیز نهضت خدمات‌رسانی به مردم، همسو با اهداف طرح تحول نظام سلامت، کاهش پرداختی از جیب مردم و گسترش خدمات‌رسانی به مردم با کمترین تعرفه دولتی ادامه دارد؛ در زمینه خدمات سرپایی و بستری، بخش دولتی بیش از پیش خود را آماده کرده و امکانات به نحوی بسیج شده تا کمترین تعرفه‌ها لحاظ شود‌.
این مقام وزارت بهداشت اضافه کرد: در بخش خصوصی نیز با وجود تورم، با وزارت بهداشت و دولت همدلی داشته و امسال شاهد افزایش جزئی تعرفه‌ها در این بخش بوده‌ایم.
معاون وزرات بهداشت با تقدیر از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت:این دانشگاه در اجرای سیاست‌های جدید وزارت بهداشت، یکی از موفق ترین دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور است که به همین منظورتلاش داریم برای ارزیابی بیشتر از اقدامات دانشگاه علوم پزشکی شیراز و الگوبرداری از برخی برنامه‌های آن برخی از برنامه‌های عملیاتی این دانشگاه را در کشور اجرایی کنیم.
حریرچی در این نشست دانشگاه علوم پزشکی شیراز را یکی از بزرگترین دانشگاه‌های کشور خواند که علاوه‌بر خدمات‌رسانی در حوزه بهداشت و درمان فارس و جنوب کشور، در برخی موارد، در سطح کشوری یاری‌رسانی می‌کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی