[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۲
  • دوره جدید

بیمه‌های بدهکار، آفت درمان، روزنامه شیراز نوین

  فرزاد وثوقی - گروه تحلیل و بررسی اخبار
داستان نگهداشت پول مراکز درمانی استان دارای سابقه‌ای طولانی است و در هر مرحله، مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شیراز یا سایر مراکز درمانی دست به دامن رسانه‌های استان می‌شوند تا از این طریق، حقوق خود را مطالبه کنند. مشخص نیست چرا بیمه‌ها با توجه به اینکه مطالبات خود را از بیمه‌شدگان نقداً دریافت می‌کنند و جیبی پر از پول دارند، این‌گونه روند درمانی را مختل می‌کنند. در سال گذشته حتی داروخانه‌های استان تصمیم گرفته بودند از ارائه خدمات به بیماران خودداری کنند و دارو را با نرخ آزاد بدون قبول دفترچه‌های درمانی بفروشند. این موضوع تا آنجا بیخ پیدا کرد که برخی داروخانه‌ها تاریخی را مشخص و به صورت مکتوب پشت شیشه‌ها و در معرض دید مردم و بازرسان، این مطالبه را خواستار شده بودند که در صورت عدم تسویه‌حساب، مهر بی‌اعتباری بر دفترچه‌های درمانی خواهند زد. با وجود چالش‌های مکرر و بدحسابی بیمه‌ها اما در سال جاری نیز دوباره شاهد این چالش هستیم و باید دید مراجع قضایی استان چه تدبیری در این رابطه خواهند اندیشید؛ چرا که این موضوع تا حدودی جنبه‌های خاص پیدا کرده و لازمه ورود بازرسی و نظارت و دستگاه قضایی را می‌طلبد. این سوال در این رابطه مطرح است که درآمدهای بیمه‌ای به کجا غیر از اولویت درمان سرازیر می‌شوند که صدای ناله مراکز درمانی این‌گونه به هوا بلند می‌شود. 
حالا معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دوباره رقمی میلیاردی را اعلام کرده و موضوع این بدحسابی را رسانه‌ای کرده است. به گفته او، 763 میلیارد تومان از سازمان‌های بیمه‌گر، شامل بیمه تأمین اجتماعی، بیمه سلامت ایران، بیمه نیروهای مسلح و بیمه کمیته امداد امام خمینی(ره)، طلب دارند که از این میان، بیشترین مقدار بدهی مربوط به سازمان بیمه تأمین اجتماعی است. خبری که روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در اختیار رسانه‌ها قرار داده است و طی آن، معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه با اشاره به تنگاهای سخت اداره کردن دانشگاه به سبب تورم اقتصادی و مشکل تأمین منابع مالی، گفت: با وجود همه مشکلات، تدبیر و تلاش کردیم تا همچنان خدمات بهداشتی و درمانی به هم‌استانی‌ها و هم‌وطنان به صورت پیوسته ارائه شود، بسترهای آموزشی و پژوهشی برای دانشجویان و اساتید همچنان فراهم بماند و مطالبات مالی پزشکان و کارکنان به تدریج پرداخت شود.
دکتر مهرداد شریفی با تشکر از همکاری مناسب مدیران سازمان‌های بیمه‌گر استان با دانشگاه علوم پزشکی شیراز، افزود: در صورت دریافت مطالبات مالی دانشگاه از بیمه‌ها، امکان پرداخت همه مطالبات مالی دانشگاهیان فراهم می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی