[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۱
  • دوره جدید

افزایش صندوق‌های اعتبارات خرد عشایر فارس ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل امور عشایر استان فارس در حاشیه بازدید از نانوایی سنتی زنان عشایری شهرستان ممسنی گفت: صندوق اعتبارات خرد زنان عشایری فرصت مناسبی جهت حضور بانوان عشایر در عرصه‌های اقتصادی است.
 مهندس بهرامی ‌با اشاره به اینکه زنان عشایری نیمی ‌از جامعه فعال و پویای عشایری را شامل می‌شوند، خاطرنشان کرد: بانوان عشایری از آغاز روز تا پایان شب همواره در تکاپو و در فعالیت‌های روزانه همپای مردان در حال تلاش هستند. وی گفت: دستباف‌های بانوان عشایری امروزه زینت بخش خانه‌هاست و چنانچه بستری برای بروز استعدادهای آنان فراهم کنیم، شاهد شکوفایی بیش از پیش آنان خواهیم بود.
مدیر کل امور عشایر استان فارس ابراز امیدواری کرد تعداد صندوق اعتبارات خرد زنان عشایری شهرستان ممسنی تا پایان تابستان سال جاری از 3 صندوق به 7 صندوق افزایش یابد. مهندس بهرامی ‌سپس در دیدار با فرماندار این شهرستان و حضور در جلسه شورای عشایری ممسنی ضمن تشکر از مدیریت منسجم و تعاملی شهرستان، از همکاری آنان در پیگیری و حل مطالبات جامعه عشایری تقدیر کرد. مهندس بهرامی ‌ارتقای شاخص‌های توسعه انسانی در جامعه عشایری را مهم‌ترین راهبرد سازمان امور عشایر برشمرد که در حال برنامه ریزی و عملیاتی شدن است.  
فرماندار شهرستان ممسنی نیز در این جلسه بر اتمام پروژه‌های نیمه تمام تأکید کرد. دکتر ایوبی همکاری و تعامل خوب دستگاه‌های اجرایی شهرستان را یادآور شد و افزود: اجرای سطح صیقلی ده هزار متر مربعی و احداث آب انبار هزار متر مکعبی در منطقه عشایری دشت درا  که آب شرب انسان و دام بیش از 250 خانوار عشایری را تأمین می‌کند و در سطح کشور بی نظیر است و اعتبار آن از محل اعتبارات ارزش افزوده شهرستان تأمین شده است نمونه ای از این تعامل است. وی در ادامه با تأکید بر ادامه همکاری‌ها، گفت: در جهت رفع مسائل و مشکلات عشایر شهرستان از هیچ تلاشی دریغ نخواهم ورزید. 
گفتنی است شهرستان‌ ممسنی محل زندگی بخشی از عشایر ایل قشقایی و لر (ممسنی) از طوایف کشکولی بزرگ، دره شوری، جاوید، رستم، بکش، دشمن زیاری به تعداد  4225  خانوار است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی