[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۵
  • دوره جدید

سلامت فرهنگیان دغدغه آموزش‌وپرورش فارس، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین - گروه فرهنگ و هنر
اشاره: امروزه جامعه فرهنگیان از دغدغه‌های  بی‌شماری رنج می‌برد و وزارت آموزش و پرورش می‌کوشد در کنار همه کمبود بودجه‌ها و کاستی‌ها نسبت به مشکلات پیش روی فرهنگیان بی‌تفاوت نباشد. جشنواره خلاقانه و نوآورانه سفیران سلامت اقدام شایسته‌ای است که به همت آموزش و پرورش فارس کلید خورده است. امید می‌رود این گونه فعالیت‌های فرهنگی در افزایش ضریب سلامت عمومی جامعه نقش عمده‌ای ایفا کرده و توجه افکار عمومی را به مسئله سلامت و بهداشت عمومی بیش از پیش جلب کند.
مهم‌ترین اهداف جشنواره سفیران
در همین زمینه، رئیس اداره سلامت و تندرستی آموزش و پرورش فارس گفت: یادگیری مفاهیم بهداشتی، نکات مهم سلامتی و آموزش نحوه انتقال این مفاهیم به همکلاسی‌ها، خانواده و دوستان از مهم‌ترین اهداف جشنواره سفیران سلامت است. محمد علی زارعی گفت: از برترین‌های اولین دوره طرح سفیران سلامت در کنار اختتامیه سومین دوره این جشنواره در فارس تقدیر می‌شود. وی با اشاره به محورهای این جشنواره افزود: جشنواره سفیران سلامت در بخش دانش‌آموزی در قالب نقاشی، انشا، داستان کوتاه و عکس و در بخش مراقبان و رابطان سلامت در قالب عکاسی و فیلم کوتاه برگزار می‌شود. رئیس اداره سلامت و تندرستی آموزش و پرورش فارس با اشاره به حجم آثار ارسالی به این فستیوال فرهنگی و آموزشی گفت: فراخوان این جشنواره در آبان ماه سال 97 به تمامی مدارس استان ارسال شد که در نهایت 673 اثر به دبیرخانه استانی این جشنواره ارسال شد. زارعی افزود: این برنامه در چهار سطح مدرسه‌ای، منطقه‌ای، استانی و کشوری برگزار می‌شود که در حال حاضر در مرحله استانی این جشنواره هستیم. همچنین درمراسم استانی از 127نفر برگزیده استانی تقدیر خواهد شد که از این تعداد 6نفر هم به مرحله کشوری راه یافته اند.
فرهنگ‌سازی در حوزه سلامت
رئیس اداره سلامت و تندرستی آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه باید فرهنگ‌سازی در حوزه سلامت را در اولویت کارهایمان قرار دهیم، افزود: اگر فرهنگ تغذیه سالم، تحرک مناسب و داشتن برنامه‌های شاد به همراه ورزش همگانی در سطح جامعه فراگیر شود، می‌توان انتظار داشت تا یک جامعه سالم و پویا داشته باشیم. دبیر سومین جشنواره سفیران سلامت استان فارس با اشاره به استقبال خوب دانش‌آموزان تمامی دوره‌های تحصیلی استان از این جشنواره گفت: دراستان بیش از 800هزار دانش‌آموز مشغول به تحصیل هستند که امسال براساس برش استانی می بایست 16 درصد دانش‌آموزان استان یعنی معادل 126هزار نفردر طرح سفیران سلامت شرکت نمایند. زارعی گفت: همچنین ترویج طرح سفیران سلامت در بین همکاران فرهنگی که برای اولین بار از منتخبان این طرح تقدیر خواهد شد، از دیگر محورهای مهم برگزاری این جشنواره به شمار می‌رود.
رشد 10درصدی
دبیر سومین جشنواره سفیران سلامت استان فارس گفت: خوشبختانه در استان فارس روند این جذب افزایش داشته و با رشد نزدیک به 10 درصد به 127هزار و 484 نفر رسیده است که امیدواریم در آینده‌ای نزدیک سطح آگاهی سلامت در جامعه افزایش قابل توجهی داشته باشد. وی با بیان اینکه دانش‌آموزانی که در عرصه سلامت فعال‌اند، سفیران سلامت هستند، یادآور شد: این دانش‌آموزان به حوزه سلامت حساس شده و به‌عنوان یک شهروند مطلوب در حوزه سلامت فعال می شوند. زارعی داشتن اطلاعات کلی درباره بیماری‌های غیر واگیردار مانند فشار خون و دیابت را برای مردم به ویژه دانش‌آموزان ضروری دانست و گفت: اگر اطلاعات مردم درباره راهکارهای پیشگیری از این نوع بیماری افزایش یابد، به قطع تعداد افرادی که دچار این بیماری می‌شوند کاهش خواهد یافت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی