[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۹
  • دوره جدید

تولید، نقدینگی می‌خواهد، روزنامه شیراز نوین

وزیر صمت با بیان اینکه در مبارزه با رانت و فساد هیچ حد و مرزی نداریم، گفت: ظرفیت‌های خوبی برای تولید وجود دارد، به شرط آنکه نقدینگی واحدهای تولیدی تأمین شود.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، رضا رحمانی در مراسم بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن گفت: تحریم صنایع پتروشیمی، ‌خودروسازی و...، جزو اولین تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی‌ ایران بود، اما با همت و تلاش صنعتگران و تولیدکنندگان این بخش پابرجا ماند و توانست به فعالیت خود ادامه دهد.
 براساس پیش بینی‌های بانک جهانی، رشد حوزه صنعت در سال 97 حدود منفی 6 درصد بود؛ اما در پیش بینی‌های جدید این رقم به منفی 2 درصد کاهش پیدا کرده است. علت این امر را می‌توان در همت صنعتگران جستجو کرد. وی اظهار کرد: شاه بیت برنامه‌های وزارت صمت در سال گذشته حفظ تولید موجود بود؛ اما در حال حاضر علاوه بر حفظ این مهم، تکمیل و افزایش تولید نیز مهم بوده و نهضت ساخت داخل راه اندازی شده است. رحمانی در واکنش به پیشنهاد رئیس اتاق بازرگانی درمورد سپردن تدوین استراتژی توسعه صنعتی به بخش خصوصی نیز گفت: ما با این مسئله موافقیم و کل مسئولیت را با سپردن به این تشکل‌ها تثبیت خواهیم کرد. این موضوع را به صورت مکتوب نیز خواهیم نوشت.
 در برخی صنایع مانند صنایع ریلی حتی اگر با سه شیفت کاری هم فعال باشیم، باز هم ظرفیت تولید طی 10 سال آینده خواهیم داشت. البته برای این منظور نیازمند منابع مالی هستیم.
وی در ادامه با بیان اینکه در مبارزه با رانت و فساد هیچ حد و مرزی نداریم، گفت: تأمین مواد اولیه واحدهای پتروشیمی، فولادی و لوازم خانگی آغاز شده و برای هر کدام از صنایع یک بسته مشخص پیش‌بینی شده است. وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: برای فعال‌سازی صنعت کشتی‌سازی و ریل‌سازی نیز برنامه داریم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی