[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۷
  • دوره جدید

باید مهربانی را به جامعه تزریق کرد، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز گفت: اجرای برنامه‌های اجتماعی با محوریت سازمان‌های مردم‌نهاد و تقویت مشارکت مردم به اصلاح جامعه کمک می‌کند.
به گزارش اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز، ابراهیم گشتاسبی راد، در آئین پایانی «جشنواره پنجره» با بیان اینکه انسان در مسیر تکامل خود چند منزل را طی می‌کند که نخستین منزل، بیداری است، عنوان کرد: انسان در این منزل، هویت و شخصیت خود را باز می‌یابد و در چیستی و چرایی خلقت خود تدبر می‌کند و آگاه می‌شود که ارزشمند و صاحب هویت و ارزش است و می‌تواند با هویت و شخصیت خودش در تمام امور زندگی خود، دیگران و طبیعت نقش داشته باشد. 
معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار شیراز با بیان اینکه جامعه ما با حرکت‌های تحقیقاتی دانشگاهی در خصوص آسیب‌های اجتماعی به این مسئله آگاه و بیدار شده است، اظهار کرد: جامعه به فعالیت‌های اجتماعی فارغ از سیستم‌های پیچیده دولتی نیازمند است و همین نیاز باعث شد که سمن‌ها با وجود برخی مخالفت‌ها و احساس خطرها شکل بگیرند. رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزش شهرداری شیراز با اشاره به اینکه سمن‌ها امروزه در تمام برنامه‌های اجتماعی جلوتر از بخش دولتی حرکت می‌کنند، گفت: دولت و نهادهای دولتی نقش پشتیبانی از این سمن‌ها را دارند و این حرکت‌های مردمی ‌می‌تواند جامعه را اصلاح کند. گشتاسبی‌راد با تأکید بر اینکه باید مهربانی را به جامعه تزریق کرد، گفت: اگر افراد احساس کنند در جامعه مؤثر هستند و می‌توانند کار مفید برای جامعه انجام دهند، بهتر نقش آفرینی می‌کنند و وقتی احساس کردند مفید هستند، هویت و شخصیت پیدا می‌کنند و چنین فردی از شخصیت خودش محافظت می‌کند و کمتر گرفتار آسیب اجتماعی می‌شود و این راه نجات جامعه است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی