[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۷
  • دوره جدید

صنعت در برزخ ، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز با اشاره به روند نگارش برنامه هفتم توسعه گفت: از این فرصت برای توسعه استان فارس بهره گرفته شود.
آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه شیراز با طرح این پرسش که بزرگوارانی که در مجلس هستند درباره برنامه هفتم توسعه چه برنامه‌ای دارند، افزود: اگر نمایندگان با صاحب‌نظران در استان همراهی کنند به نتایج خوبی می‌رسیم.
امام‌جمعه شیراز در ادامه با اشاره به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های استان فارس در عرصه‌ صنعت گاز و پتروشیمی افزود: هشت پتروشیمی بعد از پتروشیمی شیراز باید در استان فارس راه اندازی می‌شده که هیچ کدام انجام نشده است.
وی ادامه داد: فارس از نظر منابع گاز بعد از حوزه پارس جنوبی دومین منبع انرژی کشور است؛ تعریف هشت پتروشیمی در فارس با توجه به این ظرفیت بوده است؛ چرا درباره اینها کاری نمی‌کنیم؟
آیت‌الله دژکام گفت: در مسائل توسعه علمی و فناوری استان متأسفانه در طول مدت طولانی کم لطفی شده و باید به صورت جدی جبران شود؛ این موارد را در جلسات خصوصی بارها گفتم، اما امروز علنی گفتم. امام‌جمعه شیراز در ادامه با بیان اینکه سرمایه‌هایی که از تولید فرار می‌کنند، سبب تورم شده است، اظهار داشت: پول در جیب برخی است که در تولید سرمایه‌گذاری نمی‌کنند. این پول‌ها باید جهت دهی شود به سمت تولید؛ امسال سال تولید دانش بنیان است.
وی با اشاره به اینکه پتروشیمی یکی از مراکز تولیدی دانش بنیان است، گفت: مشکلاتی در کارخانه قدیمی پیدا شده که رنج آور است. اینجا مدیر قوی می‌خواهد که دلسوز باشد و خدای نکرده پای فساد نباشد. امیدوار هستیم که با همت عالی همه مجموعه‌ها و همکاری این مسائل سامان پیدا کند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان فارس در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه شیراز با تأکید بر اهمیت تلاش برای تحکیم خانواده در جامعه گفت: حضرت زهرا(س) بانوی حجاب و عصمت و عفت است که فرزندانی مثل امام حسن(ع) و امام حسین(ع) تقدیم کرده و الگویی است که باید روی این مسئله کار شود.
وی اظهار داشت: در استان فارس، طرح خانواده متعالی برای پیشبرد ارزش‌های دینی در حال پیگیری است که انتظار است در ایام فاطمیه تلاش بیشتری برای ترویج سبک زندگی فاطمی ذیل نقشه مهندسی فرهنگی استان صورت گیرد.
نماینده ولی فقیه در استان فارس در ادامه گفت: اگر عالم اسلام لطمه خورده و دیگران جولان می‌دهند، برای این است که از بحث توحید در حاکمیت فاصله گرفته ایم.
دژکام با اشاره به روزهای سوگواری شهادت حضرت فاطمه(س) گفت: در خانه حضرت زهرا(س) به آتش کشیده شد که به دلیل نفهمیدن توحید در حاکمیت بود؛ اگر فهمیده بودند، کار بشر به اینجا نمی‌رسید. امروز اهتزاز دوباره پرچم اسلام به این دلیل است که مسلمانان یک بار دیگر متوجه توحید در حاکمیت شده اند و منتظر خلیفه 
الهی هستند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی