[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۸
  • دوره جدید

تلاش برای برگزاری باشکوه جشنواره ملی شعر رضوی، روزنامه شیراز نوین

جلسه هماهنگی بین دستگاهی جشنواره ملی شعر رضوی به میزبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌استان فارس برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی ‌اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌استان فارس، حجت الاسلام حسین امیدی، دبیر اجرایی شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت استان فارس در این جلسه با تأکید بر استفاده از ظرفیت‌های ادبی و هنری استان فارس و به ویژه نهاد‌های مذهبی در حضور باشکوه چهره‌های شاخص ادبی و هنری در مراسم اختتامیه هفدهمین جشنواره ملی شعر رضوی که در شیراز برگزار خواهد شد، گفت: نهاد‌هایی از جمله حوزه‌های علمیه، دانشگاه‌ها، نهاد‌های مذهبی و اعضای شورای دهه کرامت استان تلاش و همت خود را برای فراهم آوردن زمینه حضور چهره‌های شاخص و برجسته ادبی و به ویژه شعر آئینی به کار گیرند. مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس همچنین بر ارتباط نهاد‌ها با دبیرخانه جشنواره ملی شعر مستقر در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌تأکید کرد و افزود: عشق و ارادت به ساحت مقدس حضرت ثامن الحجج(ع) علاقه‌مندان بسیاری را برای حضور در مراسم اختتامیه به سالن خواهد آورد و در این میان، شناخت و انتخاب مخاطبانی که بتوانند از این فرصت بهره‌مند شوند، بسیار ضروری است. وی توجه به حضور جوانان در این مراسم را در تقویت باورهای دینی و انس و الفت با ائمه اطهار(ع) و به ویژه شناخت حضرت امام رضا(ع) مؤثر دانست و تأکید کرد: زبان هنر و شعر، زبان جذابی است که در قالب آن می‌توان به معرفی ابعاد شخصیتی و کرامات امام هشتم(ع) پرداخت و تأثیرپذیری آن در برخی اوقات از خطابه نیز بیشتر است.
براساس این گزارش، مهدی امیدبخش، معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌فارس نیز در این جلسه با تشریح روند برگزاری جشنواره گفت: در دو سال گذشته جشنواره شعر اقوام ایرانی برگزار شد که اشعار و سروده‌های در مدح امام رضا(ع) با گویش‌های مختلف برگزار شد و با توجه به سابقه برگزاری جشنواره‌های مختلف، میزبانی هفدهمین دوره از جشنواره ملی شعر رضوی به شیراز سپرده شد. وی با اشاره به اینکه تاکنون جلسات متعدد داخلی و بین دستگاهی برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر این جشنواره برگزار شده است، افزود: مراسم اختتامیه ٢٠ تیر ماه با حضور شاعران برجسته، اندیشمندان، پژوهشگران، شخصیت‌های ادبی و هنری ملی و استانی در تالار حافظ شیراز برگزار می‌شود.
همچنین غلامرضا کافی، دبیر علمی‌ این جشنواره نیز گفت: این جشنواره در چهار قالب شعری رباعی، غزل، مثنوی و دو بیتی در بخش مسابقه‌ای برگزار می‌شود. وی با اشاره به اینکه آثار شاخصی از سوی شاعران سراسر کشور به دبیرخانه جشنواره رسیده است، افزود: پیش جشنواره جنوب فارس در شهرستان گراش در روز ١٥ تیر، غرب فارس به میزبانی کازرون در روز ١٦ تیر، شمال استان به میزبانی آباده در روز ١٧ تیرماه و شرق فارس به میزبانی فسا در روز ١٨ تیرماه برگزار می‌شود.
خاطرنشان می‌شود در این جلسه نمایندگانی از حوزه علمیه استان فارس، دانشکده علوم قرآنی شیراز، ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد و نمایندگی آستان قدس رضوی در استان فارس به بیان نقطه نظرات خود پیرامون مراسم اختتامیه پرداختند و تصمیماتی نیز برای همکاری بیشتر اتخاذ شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی