[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۲۱
  • دوره جدید

شهدا، امنیت و استقلال را به ما هدیه دادند، روزنامه شیراز نوین

رئیس کل دادگستری استان فارس در همایش منادیان عدل و ایثار که به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران استان فارس برگزار شد، ضمن تبریک فرا رسیدن دهه کرامت و ولادت باسعادت حضرت فاطمه معصومه(س) و همچنین روز بزرگداشت شاهچراغ(ع) و میلاد سراسر نور امام رضا(ع) با اشاره به ایثار و ازخودگذشتگی شهدای انقلاب، جنگ تحمیلی و رشادت‌های شهدای مدافع حرم گفت: هزینه‌های زیادی برای تثبت این نظام و انقلاب پرداخت شده است و امنیت و آرامش امروز کشور و مرزهای میهن اسلامی ‌مرهمون خون همین شهدا است.
حجت الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی با بیان اینکه بهترین خدمت به شهدا و تجلیل از ایثارگری‌های آنان پایبندی به اهداف و ارزش‌های مورد قبول شهدا و گام برداشتن در جهت آرمان‌های آنان است، گفت: شهدا با نثار جان خود، امنیت و استقلال را به ما هدیه دادند و اکنون وظیفه ما خدمت بی منت به جامعه است.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس گفت: هم اکنون بیش از 500 قاضی در استان فارس مشغول به فعالیت هستند که 25 درصد این آمار را قضات شاهد و ایثارگر تشکیل می‌دهند.
وی افزود: علاوه بر این 110 نفر از کارکنان دادگستری استان نیز از جامعه شاهد و ایثارگر هستند که صادقانه‌ترین و بی‌منت‌ترین خدمت توسط این افرادی پرکار، خالص و باایمان ارائه می‌گردد.
رئیس کل دادگستری استان فارس تصریح کرد: تقویت روحیه ایثار و شهادت و پیگیری و تسهیل در امور ایثارگران از اساسی‌ترین برنامه‌های ما در مجموعه قضایی استان است و این موضوع را جزء وظایف  و اولویت‌های فرهنگی قرار داده ایم.
رئیس شورای قضایی استان فارس افزود: برای سپرده شدن مسئولیت‌های امروز به ما شهدا، باارزش‌ترین سرمایه وجودی خود را تقدیم کردند و امروز ما مدیون این شهدا هستیم و باید برای خدمت صادقانه، خالصانه و مسئولانه به جامعه و خانواده شهدا همه توان خود را به کار ببنیدم.
وی بیان داشت: بی‌تردید اصلی‌ترین خواسته شهدا از نسل امروز پایبندی به حیا و عفت و دوری از بی بند و باری‌های اجتماعی در راستای مقابله با تهاجم فکری و فرهنگی دشمن است. وی خاطرنشان کرد: باید جوانان به عنوان قشر آینده‌ساز میهن اسلامی، ‌این خواسته شهدا را ملاک عمل خود قرار دهند.
وی همچنین بر تقویت واحد حمایت حقوقی و قضایی از جانبازان، ایثارگران و خانواده شهدا تأکید و خاطرنشان ساخت: باید از بهترین و باتجربه‌ترین نیروها در این واحد استفاده شود تا زمینه دفاع مناسب و قانونمند در پرونده‌ها برای این افراد فراهم گردد.
 در ادامه، دادستان عمومی‌ و انقلاب شیراز نیز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدا، به بیان سجایای اخلاقی شهید حسن سبکدل هوشیار جانباز 70 درصد شاغل در دادسرای شیراز پرداخت و با اشاره به حسن خلق و رفتار مناسب وی با مراجعان گفت: آن شهید والامقام نمونه بارز یک خادم واقعی به مردم در عرصه عدالت بود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی