[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۹۴
  • دوره جدید

کار جهادی با تحمل بوروکراسی ، روزنامه شیراز نوین

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: حرکت‌های جهادی کار پیمانکاری نیست؛ بلکه یک اقدام مردمی و جهادی در راستای خدمت رسانی است. به گزارش دریافتی شیرازنوین، سردار پاسدار دریادار علی فدوی پنجشنبه در جلسه قرارگاه سازندگی و محرومیت زدایی سپاه فجر استان فارس افزود: این تلاش جهادی باعث شده تا هزینه‌های اجرای پروژه‌ها نیز کاهش یابد و صرفه‌جویی‌های اقتصادی انجام شود. وی ادامه داد: سپاه با اجرای پروژه‌های محرومیت‌زدایی به دنبال درآمدزایی نیست؛ بلکه از تجربه، دانش، نیروی انسانی و ظرفیت‌های مختلف خود استفاده می‌کند تا هزینه‌ها را کمتر کند.
وی با اشاره به اقدامات جهادی در کمترین زمان ممکن افزود: یکی از اقدامات خوبی که در این طرح‌ها انجام می‌شود، سرعت عمل در کارهاست که شیرینی و طراوت خاص خود را دارد و انتظار نیز بر این است که پروژه‌ها در کمترین زمان ممکن انجام شود و از تأخیر در کارها پرهیز گردد. سردار فدوی با بیان اینکه میزان فعالیت‌های عمرانی گروه‌های جهادی فقط مختص به اتمام پروژه نیست و باید تمهیدات لازم صورت گیرد که پس از پروژه نیز در صورت نیاز خدمات مربوطه ارائه شود، گفت: در طول پروژه‌های محرومیت زدایی اگر مشکلی در کار پیش آمد، به گونه ای باید تمهیدات در نظر گرفته شود که در سریع‌ترین زمان ممکن موانع رفع شود.
جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به برخی از موانع در اجرای سریع پروژه‌های محرومیت‌زدایی گفت: متأسفانه برخی موانع اداری را پیش می‌آورند، اما باید بدانند که گروه‌های جهادی و بسیجیان هیچ‌گاه خسته نمی‌شوند و تلاش خود را می‌کنند تا موانع را رفع و امورات را پیش ببرند. بنابراین نه خسته می‌شویم و نه ناراحت؛ چراکه هدف و آرمان ما بالاتر است و نگاهمان به کار در راستای قرب الهی و خدمت‌رسانی به مردم است.
سردار یدالله بوعلی فرمانده سپاه فجر فارس نیز در این همایش بیان داشت: استان فارس همواره در اقدامات عمرانی و محرومیت‌زدایی پیشرو بوده است و برای مثال در هفته بسیج جزء استان‌هایی بود که توانست بیشترین پروژه‌های محرومیت‌زدایی عمرانی را افتتاح کند و مورد بهره برداری قرار دهد.
وی با اشاره به اینکه برای این پروژه‌ها بیش از یک‌هزار و ۵۰۰میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است افزود: بخش مهمی از این پروژه‌ها مربوط به مسئله آب‌رسانی بود که به ۱۱۰ روستا خدمات رسانی شد و همچنین با همت و تلاش قرارگاه‌های مختلف فعال در حوزه محرومیت زدایی بیش از ۶۵۶ پروژه افتتاح شد و مورد بهره برداری قرار گرفت که این پروژه‌ها در حوزه‌های ورزشی، راه روستایی و بین مزارع، کشاورزی و اقتصاد مقاومتی بود. اسماعیل قزل سفلی جانشین قرارگاه محرومیت زدایی سپاه فجر نیز در این جلسه، دلیل موفقیت در مأموریت‌های محرومیت‌زدایی را اقدام قرارگاهی عنوان کرد و گفت: در حوزه محرومیت‌زدایی جهت جلوگیری از موازی‌کاری نهادها و ایجاد هم‌افزایی بین آنها و همچنین حرکت بر اساس نقشه راه و به صورت هدفمند، امورات به صورت کار قرارگاهی سامان‌دهی شد که در واقع قرارگاه جهاد سازندگی و محرومیت‌زدایی سپاه فجر فارس دارای زیر مجموعه چهارگانه است که محله‌های شهر شیراز تحت هدایت قرارگاه اجتماعی امنیتی حضرت احمد بن موسی(ع) و قرارگاه پیشرفت و آبادانی فعال در ۶ دهستان و ۱۱۰ روستای فارس و قرارگاه اجتماعی حضرت جوادالائمه(ع) جهت ۴۵ محله هدف شهرستانی و رده‌های سپاه شهرستانی با هدف محرومیت‌زدایی مناطق مختلف سازمان‌دهی شدند.
رئیس سازمان بسیج سازندگی فارس اظهار داشت: در مجموع این فعالیت قرارگاهی ۷۶ محله و ۲هزار و ۲۰۰ روستا مورد هدف خدمات‌رسانی در راستای محرومیت‌زدایی قرار گرفته اند که خدمات مختلفی از جمله آب روستایی، راه روستایی، زیرساخت اشتغال و مسکن روستایی محرومین، ارتقای وضعیت سکونتگاه‌های غیرمتعارف و محلات آلوده ارائه شده و طی مدت اخیر توانسته ایم عملیات آب‌رسانی به ۳۷۲ روستا و ساخت یک‌هزار و ۲۰۰ واحد مسکن برای مددجویان کمیته امداد را آغاز کنیم. همچنین نزدیک به یک‌میلیون مترمربع از راه و معابر روستایی بهسازی و آسفالت شود.
وی دیگر اقدامات جهادگران را در حوزه ۱۹گانه خدمت مؤمنانه و قرارگاه‌های اقتصاد مقاومتی خواند که خدمات مختلفی را در حوزه اجتماعی، فرهنگی، اشتغال و کار آفرینی ارائه نموده اند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی