[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۰۸
  • دوره جدید

۳ پویش محیط‌زیستی راه‌اندازی کردیم ، روزنامه شیراز نوین

شهرداری شهرستان اقلید به منظور انجام مسئولیت اجتماعی خود اقدام به اجرای سه پویش محیط زیستی در طول سال 1401 کرد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی و امور رسانه حفاظت محیط زیست فارس، شهردار اقلید بیان کرد: نام بردن از شهرداری‌ها به عنوان نهادهای خدماتی صرف، باوری نادرست است و باید با تغییر رویکرد شهرداری‌ها از سازمان‌های خدماتی به نهادهای اجتماعی تبدیل شوند.
عبدالله زارع درنیانی اظهار داشت: شهرداری در قبال تمامی شهروندان مسئول است و باید برای تحقق حقوق شهروندی آنان از جمله حفاظت و بهسازی و زیباسازی محیط‌زیست و گسترش فرهنگ حمایت از محیط‌زیست تلاش کند.
زارع با اشاره به اینکه شهرداری اقلید به منظور انجام رسالت خود و عمل به مسئولیت‌های اجتماعی 3 پویش محیط‌زیستی راه اندازی کرده است، گفت: نخستین پویش تحت عنوان «رویاهای درهای پلاستیکی» ویژه جمع آوری درب بطری با تهیه دو عدد ویلچر رایگان و تحویل آن به مؤسسه خیریه نرجس اقلید که محل نگهداری ۳۶ دختر توانخواه ذهنی و حرکتی است، انجام شد.
وی خاطرنشان کرد: هدف از این پویش گسترش فرهنگ حفاظت از محیط زیست در زمینه مدیریت پسماند با بهره مندی از ثواب نذورات مادی آن برای معلولان بود.
وی همچنین در توضیح دومین پویش با عنوان «پویش گل ماند» اذعان داشت: آغاز این پویش با راه اندازی غرفه‌ای به منظور جمع‌آوری پسماند خشک از شهروندان و در عوض اهدای گل و قلمه تولید شده در شهرداری به ازای پسماند‌های تحویلی بود.
شهردار اقلید گفت: در این طرح نیز ضمن تشویق شهروندان به انجام تفکیک زباله از مبدأ، آموزش‌های لازم به منظور تولید خشکاله و ضرورت آبگیری زباله به عنوان بهترین راه ممکن برای کاهش شیرابه و جلوگیری از آلودگی آب‌های زیرزمینی نیز در دستور کار قرار گرفت.
زارع سومین پویش را «پویش جمع آوری دارو» به منظور امحای اصولی داروهای منقضی شده برشمرده و اظهار داشت: داروهای منقضی شده، زباله‌های خطرناک و مضر محسوب می‌شوند.
وی افزود: استفاده از داروهای تاریخ دار در اردوهای جهادی پزشکان در مناطق محروم نیز یکی دیگر از پویش‌های شهرداری در راستای حفاظت از محیط‌زیست است. او همچنین از اجرای طرح «من دانش‌آموز مدرسه سبز هستم» به منظور فرهنگ‌سازی در زمینه پسماند و جمع آوری پسماند خشک در مدارس و ارائه خدمات رایگان نظیر گل‌کاری، هرس درختان و سایر خدمات در مدارس توسط شهرداری به زودی خبر داده و خاطرنشان کرد: خوشبختانه شهرداری اقلید به عنوان شهرداری برتر در زمینه تنظیف معابر شهری در میان شهرداری‌های استان نیز انتخاب شده است. وی در پایان تصریح کرد: این شهرداری پس از 17 سال برای جانمایی تجمیع اصناف آلاینده تعیین تکلیف کرده و برای نخستین بار به راه اندازی باشگاه شهروندی شهرداری اقلید و عضوگیری از دانش آموزان مدارس سطح شهر تحت عنوان سفیران فرهنگی اقدام کرده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی