[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۸
  • دوره جدید

از عابدزاده تا نیازمند و اخباری بازگشت درخشان مغضوبانِ کی‌روش ، روزنامه شیراز نوین

دروازه‌بانان نام‌آشنا که نتوانستند در جام جهانی برای ایران بازی کنند، بعد از اتمام این رقابت‌ها شروع دوباره خوبی در رقابت‌های باشگاهی داشته‌اند.
به گزارش فوتبال 360، کارلوس کی‌روش در تصمیمی ‌بحث‌برانگیز و البته به یادماندنی در تاریخچه فوتبال ایران، فهرست تیم ملی را برای حضور در جام جهانی با حضور 25 بازیکن چینش کرد، آن‌هم در شرایطی که فیفا به تیم‌ها اجازه داده بود نام 26 بازیکن را در فهرست تیم خود قرار بدهند. جنجال مهم‌تر درباره لیست کی‌روش زمانی رخ داد که سرمربی پرتغالی 4 سهمیه فهرست 25 نفره تیمش را به دروازه‌بانان اختصاص داد و علیرضا بیرانوند، حسین حسینی، پیام نیازمند و امیر عابدزاده را همراه خود به قطر برد و محمدرضا اخباری را هم در آخرین اردو خط زد و شاید اگر محدودیت استفاده از دروازه‌بان در فهرست تیم ملی نبود، کی‌روش نام او را هم در فهرست خود جای می‌داد!
علیرضا بیرانوند و حسین حسینی از سوی کارلوس کی‌روش در 3 دیدار تیم ملی ایران مقابل انگلیس، ولز و آمریکا در جام جهانی 2022 قطر به کار گرفته شدند اما خبری از حضور پیام نیازمند و امیر عابدزاده در ترکیب اصلی تیم ملی در جام جهانی نبود و محمدرضا اخباری هم که شانسی برای حضور در فهرست تیم ملی نداشت و همین مسئله باعث شد تا بعد از اتمام جام جهانی این 3 دروازه‌بان باتجربه با هدف اعاده حیثیت و اثبات انگیزه و آمادگی بالای خود پا به رقابت‌های باشگاهی بگذارند.
*امیر عابدزاده
عابدزاده در دومین حضور متوالی‌اش در فهرست تیم ملی ایران در جام‌های جهانی، بازهم در حسرت انجام یک دقیقه بازی در این رقابت‌ها باقی ماند و بدون حضور در ترکیب تیم ملی به اردوی تیم باشگاهی‌اش بازگشت. دروازه‌بان 29 ساله باشگاه پونفرادینا بعد از 270 دقیقه نیمکت‌نشینی در جام جهانی 2022 قطر، در بازگشت به لیگ 2 اسپانیا خیلی زود توانست دروازه‌بان شماره یک تیمش شود و در دیدار حساس با لوانته با عملکردی بی‌نقص موفق شد کلین‌شیت کند تا آمادگی فنی بالای خود را نشان بدهد و بعد از درخشش برابر لوانته، نوبت به رویارویی با تیم لوگو رسید که بازهم عابدزاده توانست هم کلین‌شیت کند و هم بدرخشد تا در بازگشت از اردوی ملی در 2 بازی، 2 کلین‌شیت از خود به جای بگذارد. البته که دروازه‌بان ملی‌پوش پونفرادینا در ثبت هت‌تریک در کلین‌شیت متوالی ناکام بود و مقابل تیم میراندس 2 بار دروازه‌اش باز شد تا شمار کلین‌شیت‌هایش در فصل جاری لیگ 2 اسپانیا روی عدد 3  باقی بماند.
*پیام نیازمند
دروازه‌بان شماره یک سپاهان در بازگشت از قطر، کار دشواری در انزلی نداشت و تقلای زیادی برای ثبت پنجمین کلین‌شیت خود در لیگ بیست‌ودوم انجام نداد. البته که کلین‌شیت نیازمند در مقابل ملوان چندان هم آسان نبود، چون دروازه‌بان طلایی‌پوشان اصفهانی موفق شد با یک دبل سیو استثنایی تیمش را از غافلگیری نجات بدهد و اجازه نداد تا برخلاف جریان بازی، ملوانی‌ها بتوانند به گل برتری دست پیدا کنند و دبل سیو او، به قیمت سوغات یک کلین‌شیت و یک امتیاز از انزلی به مقصد اصفهان تمام شد تا نیازمند هم به مانند عابدزاده در بازگشت از اردوی ملی موفق به‌ثبت کلین‌شیت شود.
*محمدرضا اخباری
کاپیتان تراکتور تبریز که یکی از جاماندگان سرشناس فهرست تیم ملی بود، برای ثبت کلین‌شیت در ورزشگاه انقلاب کرج مقابل پیکان روز بسیار سختی را گذراند اما توانست در اولین تجربه رسمی‌ حضورش در خط دروازه تراکتور در حضور پاکو خِمِس نمایش درخشانی داشته باشد و در مقابل حملات خودروسازان ایستادگی کرد تا به نوعی هم آمادگی فنی خود را به کادرفنی تیم ملی نشان بدهد و هم توانایی‌هایش را به سرمربی اسپانیایی جدیدالورود تراکتور اثبات کند تا پنجمین کلین‌شیت اخباری هم در لیگ بیست‌ودوم به‌ثبت برسد و او در سرنوشتی مشابه با 2 همتای دیگر خود، توانسته باشد در اولین بازی بعد از تعطیلات فیفادی دروازه‌اش را بسته نگه دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی