[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۴
  • دوره جدید

دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای در شیراز ، روزنامه شیراز نوین

رئیس پلیس آگاهی فارس از دستگیری فردی که با ادعای نفوذ در ادارات و سازمان‌های دولتی، مبالغی وجه نقد و سکه طلا از شهروندان کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.
سرهنگ کاووس حبیبی در گفت و گو با خبرنگاران بیان کرد: در پی مراجعه تعدادی از شهروندان به پلیس آگاهی مبنی بر اینکه فردی از طریق اینستاگرام با آنها آشنا شده و با ادعای نفوذ در ادارات، اقدام به اخذ مبالغی برای انجام کار آنها کرده و پس از مدتی جواب‌گوی آنها نبوده و از آنها کلاهبرداری کرده است، پیگیری موضوع در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری قرار گرفت.
او افزود: کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری با انجام اقدامات فنی، علمی و اطلاعاتی و بررسی اظهارات شکات موفق شدند محل اختفای متهم را در یکی از محله‌های شهر شیراز شناسایی و در یک اقدام ضربتی و غافلگیرانه وی را دستگیر کنند.
رئیس پلیس آگاهی فارس خاطرنشان کرد: متهم پس از انتقال به پلیس آگاهی در بازجویی‌های انجام شده لب به اعتراف گشود و مشخص شد با جلب اعتماد ۳ نفر از شهروندان اقدام به کلاهبرداری و اخذ ۴ عدد سکه و مبلغ ۵۰۰میلیون ریال از آنها کرده است.
حبیبی با اشاره به اینکه متهم که دارای ۴ فقره سابقه کیفری است، پس از تشکیل پرونده و سیر مراحل قانونی روانه زندان شد، خاطرنشان کرد: فضای مجازی جایی مطمئن برای ایجاد ارتباط و بیان مشکلات شخصی و اعتماد به دیگران نیست و باید شهروندان فریب افراد ناشناس را نخورند و مشکلات و موانع کارهای اداری خود را از مسیر درست و قانونی پیگیری کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی