[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۳
  • دوره جدید

حمایت از تولید ملی با رویکرد ایرانی‌اسلامی، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی‌ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌استان فارس، سومین جشنواره مد و لباس فجر فارس، با حضور مهدی رنجبر، معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌فارس گشایش یافت.
مهدی رنجبر در این آیین گفت: هدف از برگزاری این جشنواره، آماده‌‌سازی ذهن طراحان و تولیدکنندگان مد و لباس برای ورود کابردی‌تر و حمایت از رونق تولید ملی در این زمینه با رویکرد ایرانی اسلامی ‌است. رنجبر ادامه داد: در این راستا از توان کلیه دست‌اندرکاران حوزه مد و لباس، فارغ‌التحصیلان و اساتید دانشگاهی این رشته، تجربه‌گرایان، اصناف و... باید بهره گرفت تا بتوان در حوزه مد و لباس جایگاه مناسبی را کسب کنیم. معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌فارس افزود: این جشنواره از سری جشنواره‌های فجر است که به دلیل نبود وقت کافی و همچنین تداخل در برگزاری سایر جشنواره‌های فجر، تصمیم گرفتیم این جشنواره را با ٦ ماه تأخیر هم‌زمان با هفته عفاف و حجاب برگزار کنیم.
وی در ادامه اضافه کرد: ١٢٥ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که پس از دو مرحله بررسی آثار، امروز ٧٥ اثر در نمایشگاه به نمایش درآمده است که اعلام نتایج نهایی و تجلیل از برگزیدگان جشنواره روز دوشنبه ٢٢ تیرماه جاری انجام شد. این مسئول هنری خاطرنشان ساخت: برای نخستین بار، برنامه‌هایی جنبی ویژه‌ای را برای بالا بردن کیفیت حوزه مد و لباس استان، همچون ٧ کارگاه آموزشی و مسابقه زنده طراحی مد و لباس را خواهیم داشت.
مهسا حاجی میرصادقی، دبیر اجرایی این جشنواره نیز گفت: در جشنواره امسال برای نخستین بار طراحان و برندهای بزرگ شرکت کرده‌اند و سطح کیفی کارهای ارائه شده در این دوره نسبت به دوره پیش بالاتر است. حاجی میرصادقی ادامه داد: ایجاد فضای ویژه، برندینگ، کارگاه‌های آموزشی تخصصی و... در این جشنواره باعث شد فارغ‌التحصیلان و استادان دانشگاهی نیز از آن استقبال کنند. این هنرمند حوزه مد و لباس افزود: با ایجاد غرفه‌های اقوام عشایر و عفاف و حجاب، تلاش کردیم دیدگاه نویی را در این دو حوزه داشته باشیم و با پیوند سنت و مدرنیته در آن‌ها، مد و لباس ایرانی اسلامی ‌را به شکل کاربردی تری در اختیار جامعه و تولیدکنندگان قرار دهیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی