[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۸
  • دوره جدید

مترو بستری مناسب برای فعالیت‌های فرهنگی است، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز گفت: مترو بستری مناسب برای فعالیت‌های فرهنگی و هنری است.
به گزارش دریافتی شیراز نوین از روابط عمومی‌ سازمان قطار شهری شیراز، حسن مرادی دوشنبه 31 تیر در مراسم رونمایی و توزیع کتاب یک صفحه‌ای در مترو شیراز، با تأکید بر اینکه راهکار بسیاری از مشکلات و معضلات اجتماعی، سخت‌افزاری نیست، خاطرنشان کرد که بسیاری از معضلات اجتماعی با انجام کارهای فرهنگی آن هم به شکل عمیق و تخصصی قابل برطرف شدن است. 
او برای همکاری‌های فرهنگی و هنری اعلام آمادگی کرد و گفت: سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز نخستین سازمانی بود که از دیدگاه «کتاب یک صفحه‌ای» استقبال کرد و امیدواریم که این طرح در سومین سال فعالیت بتواند روز به روز از لحاظ کمی ‌و کیفی توسعه یابد.
مدیرکل بهزیستی استان فارس نیز از پیگیری مراحل انتشار 48 مهارت زندگی در قالب داستان کوتاه خبر داد و اعلام کرد که این 48 مهارت از امروز در قالب «کتاب یک صفحه‌ای» در ایستگاه‌‌های مترو، اتوبوس‌ها، بوستان‌ها و فضاهای عمومی‌ شهری در اختیار شهروندان عزیز قرار خواهد گرفت. 
مرتضی موسوی با بیان اینکه کمبود مطالعه از چالش‌های جدی جامعه امروزی است، خاطرنشان کرد: علاج مشکلات فرهنگی، آنی و فوری نیست بلکه این کار باید با برنامه‌ریزی و طولانی مدت انجام شود.
موسوی بر لزوم فراگیری آموزش در جامعه تأکید کرد و گفت: آموزش باید با ظرافت و لطافت انجام گیرد تا اثرگذار باشد.
لازمه کار فرهنگی، سخت‌کوشی است
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌ فارس، لازمه انجام کار فرهنگی را تلاش و سخت‌کوشی دانست و اضافه کرد که این سخت‌کوشی زمانی به نتیجه می‌رسد که تعامل بین بخشی اتفاق بیفتد. 
مهدی امیدبخش افزود: تلاش داریم امسال با محوریت «شهروند» برای معرفی شیراز به عنوان «پایتختی کتاب ایران» تلاش کنیم. 
سید مهدی میرعظیمی ‌طراح، ایده‌پرداز و نویسنده «کتاب‌یک‌صفحه‌ای» نیز به معرفی آثار جدید و طرح‌های نو که در ادامه این طرح اجرا می‌شود پرداخت.
میرعظیمی ‌به حرکت سازنده برخی از سازمان‌ها در راستای مسئولیت اجتماعی خود اشاره کرد و از نگارش داستان‌های جدید برای فرهنگ‌سازی مالیاتی با حمایت اداره کل امور مالیاتی استان فارس، فرهنگ سازی مدیریت منابع و مصرف آب با حمایت شرکت آبفا شیراز خبر داد و ابراز امیدواری کرد که به زودی شاهد رونمایی از این کتاب‌ها در قالب طرح «متروکتاب» باشیم. 
کتاب‌های یک صفحه‌ای جدید با عنوان کتاب‌هایی برای به‌زیستن و با هدف آموزش 48 مهارت بهتر زیستن، رونمایی و در ایستگاه‌های مترو شیراز توزیع شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی