[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۴
  • دوره جدید

پایان سکوت سکوها ، روزنامه شیراز نوین

بازی تراکتور و مس کرمان، قرار است پایان روزهای سرد و بی‌تماشاگر فوتبال ‌ایران باشد.
به گزارش فوتبال 360، بازی روز یکشنبه تراکتور و مس کرمان، مسابقه بزرگی در ‌این فصل لیگ برتر خواهد بود. تراکتوری‌ها قرار است برای 30 درصد سکوهای‌شان، بلیت فروشی کنند و تماشاگران، سرانجام به لیگ برتر برگردند. آخرین بازی با تماشاگر لیگ برتر، 106 روز قبل بود و لیگ برای هفته‌ها، مقابل سکوهای خالی برگزار می‌شد. سکوت تلخی که قرار است از ‌این هفته، به پایان برسد و تبریز، اولین میزبان تماشاگران لیگ پس از ما‌ه‌ها باشد.
*6 هفته انتظار
لیگ برتر، درست از زمانی بدون تماشاگر شد که تازه، قرار بود بانوان سهم ثابتی از سکوهای لیگ برتر داشته باشند، روندی که در بازی استقلال و مس کرمان شروع شد و 4 هفته در ورزشگاه آزادی ادامه پیدا کرد. پس از آن، با دستور شورای تأمین، قرار شد فعلاً بازی‌های لیگ پشت درهای بسته برگزار شوند. ‌این بار خبری از بهانه‌هایی مثل کرونا یا زیرساخت‌ها هم نبود و فقط، خبر بدون تماشاگر بودن بازی‌ها به صورت هفتگی اعلام می‌شد.‌ این روند، از هفته هفتم آغاز شد و دورانی طولانی‌تر از حد انتظار داشت. قرار بود دربی تهران، پایان ‌این روند باشد اما ‌این مسابقه هم، بدون حضور تماشاگران بود تا انتظار به 6 هفته برسد. هفته سیزدهم، قرار است اولین تماشاگران لیگ در تبریز، روی سکوها بنشینند.
*تهران همچنان بدون تماشاگر
بازگشت تماشاگران به سکوها البته، فعلاً فقط به صورت محدود و در تبریز است. تراکتور قرار است برای 30 درصد سکوهایش بلیت فروشی کند. پرسپولیس و استقلال، ‌این هفته هم احتمالاً بدون حضور تماشاگران مقابل حریفان‌شان به میدان می‌روند. پرسپولیس، مقابل پیکان میزبان است و استقلال در آبادان روبه‌روی صنعت نفت قرار می‌گیرد. پرسپولیس، بعید است شانسی برای استفاده از تماشاگرانش داشته باشد اما فدراسیون، امیدوار است بتواند مجوز بلیت فروشی در بازی صنعت نفت و استقلال را بگیرد.
*فرصت‌های از دست رفته
این فصل از 12 هفته گذشته لیگ، فقط 5 هفته با حضور تماشاگران برگزار شده است. هفته اول، به بهانه مشکلات بلیت فروشی بدون تماشاگر بود و از هفته هفتم هم، دیگر تماشاگری اجازه ورود به ورزشگاه را نداشت. بازی استقلال با سپاهان در هفته اول، پرسپولیس با تراکتور و گل‌گهر با استقلال در هفته هفتم، سپاهان با پرسپولیس و استقلال با فولاد در هفته هشتم، سپاهان با تراکتور در هفته دهم و دربی تهران بین پرسپولیس و استقلال در هفته دوازدهم، مهمترین بازی‌های بدون تماشاگر لیگ در ‌این مدت بودند؛ بازی‌هایی که تماشاگران، فرصت دیدن آن را از دست دادند. در ‌این بین بازی پرسپولیس و تراکتور، به‌خاطر حکم کمیته انضباطی هم نمی‌توانست تماشاگری داشته باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی