[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۲
  • دوره جدید

ساماندهی جامع ترافیکی نقاط حادثه‌خیز ، روزنامه شیراز نوین

شهردار منطقه سه شیراز با اشاره به اجرای مصوبات طرح‌‌های‌  هندسی ترافیکی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری گفت: این طرح‌ها با هدف روان‌سازی معابر و حذف گره‌‌های‌  ترافیکی در سطح منطقه سه مصوب شده‌اند.
فرود بذرافشان افزود: ایمن‌سازی، رفع خطر و اجرای طرح اصلاح هندسی ترافیک، انجام عملیات نصب پل هوایی عابر پیاده در بلوار سرداران شهید و رفع گره ترافیکی در خیابان کاوه و ساحلی در مراحل پایانی و اتمام کار هستند. 
وی با تأکید بر اینکه طرح جامع اصلاح هندسی معابر و نقاط حادثه‌خیز در دستور کار واحد عمران منطقه قرار گرفته است، اضافه کرد: ایمن‌سازی نقاط حادثه‌خیز، رفع گره‌‌های‌ ترافیکی، کاهش زمان تأخیر سفر و کاهش مصرف سوخت از مزایای این طرح است.
شهردار منطقه سه شیراز اضافه کرد: طرح ایمن‌سازی نقاط حادثه‌خیز در سال‌جاری با اجرای عملیات تثبیت جفت لبه‌‌های‌  موقت تونل سعدی، خیابان علی بن حمزه (ع) حد فاصل پل امام علی (ع) تا ترمینال کاراندیش و اجرای طرح‌‌های‌ ترافیکی محدوده پل کابلی ولیعصر (عج) به اتمام رسیده است. 
بذرافشان تصریح کرد: اجرای طرح هندسی خیابان کاوه و ساحلی به منظور گشایش گره ترافیکی در ابتدای این بلوار به سمت پل پیرنیا ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. 
این طرح با انجام عملیات لبه گذاری، تخریب، زیرسازی و حمل ضایعات به طول ۲۰۰ متر و با تعریض ۳ متری این معبر به اتمام رسیده و با مساحتی بالغ بر ۶۰۰ متر مربع آماده اجرای عملیات آسفالت است.
شهردار منطقه سه با تأکید بر اینکه طرح‌‌های‌  هندسی معابر سطح منطقه نیاز به بازنگری کلی در طراحی و ساماندهی جامع ترافیکی در نقاط حادثه‌خیز و گره ترافیکی دارند، افزود: چهار راه آتش‌نشانی در شهرک رکن‌آباد با احداث میدان و رفوژهای اطراف آن به سمت بلوارهای منتهی به چهار راه که جزو معبرهای حادثه خیز در سطح منطقه است در دستور کار بعدی اجرای طرح هندسی قرار دارد.
وی همچنین از اجرای طرح‌‌های‌  هندسی این منطقه در سال جاری شامل تثبیت دوربرگردان بلوارهای هجرت، چهل مقام ، هفت تنان، طرح دروازه اصفهان و طرح خیابان جهانگردی و اتصال بلوار سماء به بلوار گلستان اشاره کرد.
دکتر فرود بذرافشان با اشاره به این‌که، عابرین پیاده هنگام عبور از عرض معابر یکی از تأثیرگذارترین عوامل در ترافیک شهری محسوب می‌شوند، بیان داشت: نصب پل‌‌های‌ هوایی عابرین پیاده یا روگذرهای عرضی غیرهمسطح نمونه‌ای از امکانات مناسب شهری است که در تسهیل عبور و مرور و افزایش ایمنی در تردد افراد پیاده سهم به سزایی دارد و نیز از حوادث ناگوار جلوگیری و مشکلات ترافیکی معابر را کاهش می‌دهد.
شهردار منطقه سه شیراز با بیان این مطلب که به‌کارگیری تمامی ‌استانداردهای ایمنی و فنی در ساخت پل‌‌های‌ عابرین پیاده که به‌طور روزانه مورد استفاده تعداد زیادی از شهروندان قرار می‌گیرد از اهمیت بالایی برخوردار است، افزود: عملیات ساخت و نصب پل‌هوایی واقع در بلوار سرداران شهید با هدف افزایش ایمنی تردد شهروندان و کاهش خطر تصادف عابرین پیاده با خودروهای عبوری و دسترسی ایمن ساکنین آن منطقه به مجموعه ورزشی سرداران که غالباً نوجوانان و جوانان هستند، در حال اجرا ست. 
بذرافشان اضافه کرد: این پل با 95 درصد پیشرفت فیزیکی که شامل ساخت، حمل و نصب بوده، رو به اتمام است و در آینده نزدیک مورد بهره‌برداری عموم شهروندان قرار خواهد گرفت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی