[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۲
  • دوره جدید

سه مصدوم و فوتی حاصل سه تصادف و بی‌احتیاطی ، روزنامه شیراز نوین

عدم رعایت نکات ایمنی، تصادف سه خودرو و سه مصدوم و فوتی را به دنبال داشت. به گزارش پایگاه خبری 125، شهروندان شیرازی هنگام مشاهده واژگونی یک دستگاه خودروی سواری پژو 206 در جاده کمربندی (روبه روی شهرک گلها) ، با سامانه 125 تماس تلفنی گرفتند و درخواست کمک کردند که ستاد فرماندهی آتش‌نشانی شیراز بلافاصله نیروهای عملیات ایستگاه 18 را به محل حادثه اعزام کرد.
در این حادثه یک دستگاه خودروی سواری پراید پس از برخورد با موانع، واژگون و در فضای حاشیه جاده متوقف شده بود.
آتش‌نشانان بلافاصله با استفاده از نوار خطر و علائم هدایت مسیر، ایمن‌سازی‌‌های‌ لازم را انجام دادند و پس از بازدید و بررسی، با رعایت اصول ایمنی، با استفاده از ابزار مخصوص نجات، فرد محبوس را که مردی 29 ساله بود از داخل خودرو به بیرون منتقل کرده و جهت معاینات اولیه به تیم پزشکی مستقر در محل حادثه تحویل دادند که طی بررسی‌ها و معاینات عوامل اورژانس مشخص شد که متأسفانه راننده خودرو، در این حادثه جان خود را از دست داده است. در حادثه تصادف دیگری که در میدان دانشجو به وقوع پیوست آتش‌نشانان تیم امداد و نجات ایستگاه 2 آتش‌نشانی به یاری تنها مصدوم این حادثه( مرد 28 ساله) شتافتند. 
در این سانحه دو خودروی پراید به علت عدم کنترل به شدت با یکدیگر برخورد کرده و بعد از واژگونی متوقف شده بودند.
آتش‌نشانان بلافاصله با قطع جریان برق هر دو خودرو، با قراردادن علائم هشداردهنده و ایجاد ترافیک مصنوعی از بروز حوادث دیگر جلوگیری کرده و مصدوم این حادثه را به عوامل اورژانس تحویل و بعد از انتقال خودروها به محل امن مسیر را برای تردد خودروهای عبوری ایمن کردند. همچنین رانندگان عبوری با دیدن صحنه حادثه برخورد خودرو پراید به درخت حاشیه جاده در بلوار خلیج فارس، با توجه به محبوس شدن یک نفر در داخل خودرو، سراسیمه با سامانه 125 تماس گرفته و تقاضای کمک کردند. آتش‌نشانان از ایستگاه 13 پس از قطع برق و نصب علائم هشدار دهنده ترافیکی در اطراف محل حادثه، مشغول عملیات آزادسازی راننده شدند که سرانجام پس از برش قسمتی از خودرو با استفاده از تجهیزات هیدرولیکی و نیز فضاسازی لازم موفق شدند راننده گرفتار را از داخل خودرو خارج کنند.  این راننده 30ساله که به شدت زخمی‌شده بود برای مداوا توسط عوامل اورژانس به بیمارستان انتقال یافت. نیروهای عملیات پس از حضور عوامل راهور در محل و انتقال خودرو، به منظور ایمن کردن محل حادثه، سطح جاده را پاک‌سازی کردند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی