[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

کشف برنج و گوشت تقلبی در بازار شیراز، روزنامه شیراز نوین

معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صمت فارس از کشف ۱2 تن برنج نامرغوب از سطح بازار شیراز خبر داد.
به گزارش روابط عمومی‌سازمان صمت فارس، محمدابراهیم صداقت با اعلام این خبر اظهار کرد: در راستای حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و جلوگیری از هر گونه اختلاط برنج ایرانی با محصولات مشابه خارجی توسط برخی افراد سودجو و فرصت‌طلب و عرضه آن با نام برنج ایرانی، بازرسی‌ها و اعمال نظارت بر بازار برنج داخلی تشدید شد. وی گفت: تاکنون از 25 واحد عمده‌فروش و خرده‌فروش برنج، بازرسی به عمل آمده که طی آن 10 واحد متخلف شناسایی و پرونده تخلف آن‌ها با عنوان تخلف تقلب و به ارزش بیش از 191 میلیون ریال برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.
این مقام مسئول تصریح کرد: روی کیسه‌‌های‌ برنج کشف شده عنوان شده «برنج درجه یک ایرانی» در حالی که محتویات این برنج‌ها 30 درصد ایرانی و 70 درصد خارجی است. به گفته صداقت سودجویان برنج کامفیروزی را با برنج‌‌های‌ اروگوئه‌ای، پاکستانی، تایلندی، هندی و ... مخلوط می‌کردند و در حالی که قیمت هر کیلو برنج کامفیروزی در بازار 18 هزار تومان و برنج اروگوئه و یا تایلندی 6 هزار تومان است، برنج‌‌های‌ مخلوط را با قیمت هر کیلو 13 تا 14 هزار تومان با عنوان برنج درجه یک در اختیار شهروندان قرار می‌دادند.
صداقت در بخش دیگری از سخنان خود به کشف تقلب در فروش گوشت توسط یکی از قصابی‌‌های‌  شیراز اشاره کرد و گفت: براساس گزارش مردمی، ‌بازرسان این سازمان متوجه شدند یک مغازه گوشت فروشی، گوشت گوساله را به جای گوشت گوسفندی به مردم عرضه می‌کند.
وی گفت: برای مشخص شدن موضوع، بازرسان به همراه کارشناس باتجربه صنف قصابان شیراز به این مغازه مراجعه و به خرید صوری گوشت گوسفندی اقدام کردند.
صداقت اظهار داشت: کارشناس صنف قصابان با بررسی گوشت خریداری شده، متوجه تفاوت بافت گوشت با گوشت گوسفندی شد و مشخص شد این گوشت در حقیقت گوشت گوساله است که به عنوان گوشت گوسفند و با قیمت این محصول به مردم عرضه می‌شده بنابراین صحت گزارش مردمی ‌تأیید و تخلف تقلب برای بازرسان محرز شد. به گفته وی برای این متخلف پرونده تخلف تقلب به ارزش ریالی 585 میلیون ریال تشکیل و برای سیر مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی ارسال شد.
معاون بازرسی سازمان صمت فارس از شهروندان خواست، در صورت مشاهده هر گونه تخلف موارد را از طریق تلفن 124 ستاد خبری سازمان صمت اطلاع دهند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی