[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۴
  • دوره جدید

تبیین مأموریت‌های ۱۱۰، روزنامه شیراز نوین

جانشین فرمانده انتظامی استان فارس با اشاره به تفاوت بین مأموریت‌های پلیس ۱۱۰ تأکید کرد که شهروندان باید در تماس‌های خود با سامانه پلیس، بین موارد فوریتی و غیرفوریتی تمایز قائل باشند.
سردار یوسف ملک‌زاده دوشنبه ۵ دی به خبرنگاران گفت: با گذشت چندین سال از راه‌اندازی سامانه ۱۱۰، روزانه تماس‌های بسیار زیادی با این سامانه برقرار می‌شود که بیانگر اعتماد و باور مردم به نیروی انتظامی، انتظار بحق مردم و افزایش توان پلیس در پاسخ‌گویی به مردم است.
این مقام انتظامی با بیان اینکه مأموریت‌های پلیس ۱۱۰ به دلیل افزایش تماس‌ها با مرکز فوریت‌های پلیس و تنوع و فراوانی مأموریت‌های فراجا، به بخش‌های فوریتی و غیرفوریتی تقسیم می‌شود، گفت: تماس‌های شهروندان با سامانه ۱۱۰ در سه محور عملیاتی، درخواست مشاوره و راهنمایی و غیرقابل‌رسیدگی و مزاحمت دسته بندی شده و تنها در تماس‌های عملیاتی حضور در صحنه الزامی و اجرایی است.
جانشین فرمانده انتظامی استان فارس گفت: در مأموریت‌های فوریتی ۱۱۰ نیاز به حضور فوری پلیس بوده و تأخیر در حضور خسران جانی، مالی یا اجتماعی به همراه دارد و باید پلیس با سرعت و اقتدار متناسب با جرم در صحنه عملیات حضور یابد؛ ولی مأموریت‌های غیرفوریتی ۱۱۰ مشمول حضور پلیس با زمان متناسب و بررسی‌های اطلاعاتی است.
ملک زاده از شهروندان خواست تا در تماس با سامانه ۱۱۰ بین مأموریت‌های فوریتی و غیرفوریتی تمایز قائل شده و این امکان را فراهم کنند تا مأموران پلیس بتوانند با در نظر گرفتن همه جوانب مأموریت در صحنه حضور یابند و گفت: با هدف ارائه خدمت به کسانی که به هر دلیل قادر به ارتباط کلامی با پلیس نیستند، یک سامانه پیامکی طراحی شده است.
جانشین فرمانده انتظامی استان فارس ادامه داد: برخی از شهروندان به دلیل شرایط خاص قادر به برقراری تماس تلفنی با سامانه ۱۱۰ نیستند؛ بنابراین می‌توانند از طریق سامانه ۱۱۰۷۱، درخواست خود را در قالب پیامک به اطلاع پلیس برسانند. ملک‌زاده هدف از راه‌اندازی سامانه پیام کوتاه ۱۱۰ را خدمات‌رسانی پلیس به همه افراد جامعه به‌ویژه افراد سخت‌گویش، ناشنوا و عموم افرادی که به دلایل مختلفی قادر به برقراری ارتباط کلامی با پلیس نیستند، عنوان و اضافه کرد: افرادی که به دلیل ناتوانی و مشکلات کلامی، قادر به برقراری تماس تلفنی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ نیستند، می‌توانند با ارسال پیام کوتاه به شماره ۱۱۰۷۱ امدادخواهی خود را به پلیس اعلام کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی