[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۸
  • دوره جدید

خوردنی‌هایی که سرطان را از بدن شما دور می‌کند، روزنامه شیراز نوین

سرطان یکی از خطرناک‌ترین بیماری‌ها در دنیا شناخته شده اما بسیاری از افراد نسبت به خوراکی‌های ضدسرطان که بهترین روش برای مقابله با سرطان است، بی توجه هستند.
به گزارش نمناک، بهترین غذاها و خوراکی‌ها برای مبارزه با سرطان حاوی آنتی اکسیدان‌ها و ترکیباتی هستند که از سلول‌ها در برابر آسیب محافظت می‌کنند و نشان داده شده که از بدن نیز تا حد زیادی در برابر سرطان محافظت خواهند کرد. در این مطلب خوراکی‌هایی را معرفی خواهیم کرد که طبق نظر متخصصان تغذیه سرطان را از بدن دور می‌کنند.
توت‌های تازه
توت‌ها سرشار از آنتی اکسیدان هستند که وظیفه اصلی آن‌ها مبارزه با سرطان است که می‌توانید آن‌ها را به صورت اسموتی یا داخل ماست هم استفاده کنید.
موز
موز به خاطر اینکه راحت استفاده می‌شود، یک میوه محبوب است و می‌تواند شبیه به دارو‌های جلوگیری از سرطان عمل کند.
پرتقال
پرتقال سرشار از ویتامین c، فلاوونوئید‌ها و فیبر رژیمی است و تحقیقات نشان می‌دهند که می‌تواند خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را تا حد زیادی کم کند.
میوه‌های فصل
سیب و گلابی مخصوصاً در فصل پاییز جزء میوه‌های اصلی فصل هستند و پیدا کردن آن‌ها راحت تر است. سیب سرشار از فیبر رژیمی بوده که به مبارزه با میکروب‌ها می‌پردازد و خطر سرطان را کم می‌کند. گلابی هم سرشار از ویتامین c، پتاسیم و فیبر است که به مبارزه با سرطان می‌پردازد.
گوجه‌فرنگی
گوجه فرنگی سرشار از ویتامین c، ویتامین آ، بتاکاروتن و لیکوپن است که نوعی کاروتنوئید هستند و خطر ابتلا به سرطان سینه را کم خواهند کرد.
کدو تنبل
کدو تنبل‌ها در دسته بندی کاروتنوئید‌ها قرار می‌گیرند و حاوی بتاکاروتن و ویتامین سی هستند و آنتی اکسیدان موجود در آن‌ها خطر سرطان سینه را به شدت کاهش می‌دهد.
فلفل دلمه‌ای
فلفل دلمه ای هم منبع خوبی از کاروتنوئید‌ها و بتاکاروتن و همچنین ویتامین C و پتاسیم است که به جلوگیری از سرطان کمک زیادی خواهند کرد.
سینه مرغ
بدونِ شک بدن همه ما به پروتئین نیاز دارد و مطالعات هم نشان می‌دهند که پروتئین موجود در سینه مرغ خطر ابتلا به سرطان ریه، روده بزرگ و سرطان مری را کم می‌کند.
کلم پیچ
این نوع کلمِ برگ دار با رنگ تیره سرشار از کاروتنوئید و آنتی اکسیدان است که به مبارزه با رادیکال‌های آزاد که با آسیب به دی ان ای، عاملی برای سرطان هستند، می‌پردازد. این کلم همچنین سرشار از ویتامین سی، فولات کلسیم، فیبر رژیمی و بتاکاروتن است.
اسفناج
اسفناج سرشار از ویتامین C، فیبر و بتاکاروتن است و ممکن است دارای مواد شیمیایی گیاهی هم باشد که می‌تواند در برابر سرطان از بدن محافظت کند که می‌توانید آن را به اسموتی و سالاد خود 
اضافه کنید.
سبزیجات چلیپایی
سبزیجاتی چلیپایی شامل بروکلی، کلم، جوانه بروکسل و گل کلم می‌باشد که حاوی فولات، بتاکاروتن، ویتامین سی و فیبر رژیمی هستند که می‌توانند با سرطان مبارزه کنند و به طور خاص در برابر سرطان تخمدان هم از بدن محافظت می‌کنند.
پیاز، هویج و کرفس
هر سه این مواد را می‌توانید داخل سوپ هم استفاده کنید. هویج سرشار از بتاکاروتن است و به خاطر رنگ روشنش، سرشار از کاروتنوئید‌ها می‌باشد که خطر ابتلا به سرطان دهان، ریه، مری، روده بزرگ و معده را کم می‌کند.
کرفس نیز حاوی بتاکاروتن، ویتامین سی و انواع آنتی اکسیدان‌هاست که به مبارزه با سرطان می‌پردازد.
تخم‌مرغ
تخم مرغ علاوه بر پروتئین بالایی که دارد، حاوی ماده‌ای به نام کولین است. برخی از تحقیقات هم نشان می‌دهند که کولین با حفظ سلامت DNA خطر سرطان را کاهش می‌دهد. اگر چه همچنان مطالعات بیشتری مورد نیاز است.
سیب‌زمینی شیرین
سیب زمینی شیرین سرشار از بتاکاروتن و فیبر است و آنتی اکسیدان هم دارد که به مبارزه با رادیکال‌های آزاد می‌پردازد.
ماست یونانی
مطالعات بین المللی در این زمینه نشان می‌دهند که لبنیات حاوی کلسیم هستند و خطر ابتلا به سرطان سینه را کم می‌کنند که ماست یونانی هم یکی از بهترین‌هاست.
پنیر سالم و ارگانیک
پنیر هم مانند همه خوراکی‌هایی که کلسیم دارند، می‌تواند به مبارزه با سرطان سینه بپردازد و از طرفی هم یک میان وعده عالی 
محسوب می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی