[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۲
  • دوره جدید

تمرکز روی بازآفرینی ، روزنامه شیراز نوین

معاون هماهنگی امور اقتصادی فارس گفت: اقدامات و رویکردهای بازآفرینی شهری پایدار در محدوده‌‌های‌ هدف شیراز با سه رویکرد در حال انجام می‌باشد، اولین رویکرد بازآفرینی شهری فرهنگ مبنا است که در بافت‌‌های‌ تاریخی اجرا می‌شود. 
دومین رویکرد نوسازی و بهسازی بافت‌‌های‌ فرسوده با مشارکت مردم می‌باشد و سومین رویکرد بازآفرینی شهری اجتماع محور در سکونت‌گاه‌‌های‌ غیررسمی ‌است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس یداله رحمانی در جلسه شورای راهبری اشتغال استان بیان داشت: فعالیت‌‌های‌ فرهنگی اجتماعی در بافت‌‌های‌ فرسوده و میانی شامل بسترسازی، آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی، آموزش‌ساکنین، نهادسازی و توانمندیابی و توانمند‌سازی می‌باشد. 
وی در ادامه افزود : اقدامات عمرانی و زیرساختی در بافت‌‌های‌ فرسوده و میانی نیز شامل تهیه طرح ساماندهی محله، تفاهمات بین سازمانی، پروژه‌‌های‌ محرک توسعه و ارزش افزا، پروژه‌‌های‌خدماتی، بهسازی محیطی می‌باشد همچنین در بخش اقدامات نوسازی در بافت‌‌های‌  فرسوده ومیانی 1800 هکتار بافت فرسوده موجود است که باید نوسازی در آن انجام شود. 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس با توجه به فرایند توانمندسازی اظهار داشت:  این فرآیند در سه مرحله تأسیس نهاد اجتماعی توسعه محله، نهادسازی و ظرفیت‌سازی و تشکیل انجمن‌‌های‌  محلی توسعه محله انجام می‌شود. 
یداله رحمانی در خصوص  تشکیل نهاد بازآفرینی در شهرستان شیراز عنوان داشت: تاکنون در 36 ارگان خدمات‌رسان شهرستان شیراز این نهاد تشکیل شده است.
گفتنی است در این جلسه پس از بیان کلیات طرح ، جزئیات مورد بررسی قرار گرفت و پیشنهادات راهکارهای لازم جهت انجام  بهینه امور ارائه گردید. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی