[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۷۹
  • دوره جدید

طلب کشاورزان واریز می‌شود، روزنامه شیراز نوین

 پیمان کشاورز-گروه خبر
در سال‌جاری بهای 92درصد از گندم خریداری شده‌کشاورزان استان به مبلغ ده هزار میلیارد تومان به حساب آنان واریز شده و طی چند روز آینده نیز مابقی این مبلغ پرداخت خواهد شد. 
محمدحسن رزاق‌منش مدیر شعب بانک کشاورزی استان فارس در نشست خبری خود با اعلام این مطلب از رشد 37 درصدی در پرداخت بهای گندم خریداری شده نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: در زمینه پرداخت تسهیلات به بهره‌برداران حوزه کشاورزی نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد رشد 69 درصدی بوده‌ایم در چهار ماه اول امسال نسبت به سال گذشته بوده‌ایم و تا پایان تیرماه 5 هزار و 908 میلیارد ریال تسهیلات به 14 هزار و 618 نفر از بهره‌برداران و تولیدکنندگان بخش کشاورزی پرداخت شده است.
رزاق منش با اشاره به این موضوع که تأمین منابع مالی توسعه علمی‌در  بخش کشاورزی تفکر اصلی برای تأسیس این بانک بوده است، خاطرنشان کرد: این بانک از معدود بانک‌هایی است که بیش از 98 درصد از منابع، هزینه و در زمینه تأمین تسهیلات مورد نیاز بخش کشاورزی هزینه شده است.
این مقام مسئول گفت: سال گذشته بانک کشاورزی در استان فارس 21 هزار میلیارد ریال تسهیلات به 79 هزار بهره‌بردار بخش کشاورزی پرداخت شد که نسبت به سال 96 بالغ بر 36درصد رشد داشت.
رزاق‌منش تسهیلات پرداختی در بخش کشاورزی را شامل زراعت، اشتغال روستایی، ماشین‌آلات، صنایع تبدیلی و تکمیلی اعلام و خاطرنشان کرد: در بخش اشتغال روستایی بیش از 2386 میلیارد به 1220 طرح جدید پرداخت و زمینه‌ساز اشتغال 2018 نفر شده است.
مدیر شعب بانک کشاورزی استان فارس با بیان این‌که سال قبل 47 میلیارد ریال تسهیلات در زمینه توسعه و راه‌اند‌ازی صنایع تبدیلی و تکمیلی پرداخت شده است، گفت: سال گذشته پرداخت تسهیلات ازدواج تا حدودی به روز شد اما امسال شاهد افزایش میزان تسهیلات ازدواج بودیم و به تبع آن افزایش متقاضی را داریم.
وی بیمه کشاورزی را از مهم‌ترین خدمات این بانک اعلام و خاطرنشان کرد که در این زمینه 105 محصول کشاورزی شامل محصولات باغی، تأسیساتی، زراعی، دام و طیور و ... بیمه می‌شود.
وی با یادآوری این‌که 197 هزار بیمه‌گزار از خدمات بیمه‌ای استفاده می‌کنند، این عدد را در هفت سال اخیر بی‌سابقه اعلام کرد و گفت: سال زراعی 97-98 بالغ بر 107 هزار هکتار محصولات زراعی، 95 هزار هکتار باغ و تنه درخت، 440هزار راس دام، 57 میلیون قطعه طیور و 25 هزار هکتار از منابع طبیعی تحت‌پوشش بیمه کشاورزی قرار گرفته است.مدیر شعب بانک کشاورزی استان فارس همچنین گفت: طی پنج سال اخیر بالغ بر 5100 میلیارد ریال غرامت به کشاورزان در بخش‌های مختلف پرداخت شده است. وی همچنین میزان معوقات دریافت‌کنندگان تسهیلات از این بانک در استان را ۱۲ هزار میلیارد ریال برشمرد و افزود: با توجه به خشکسالی سال‌‌های‌ اخیر و براساس مصوبه دولت و مجلس، تسهیلات کشاورزان خسارت دیده‌ای‌که در سال‌‌های‌ ۹۷-۹۶ سررسید شده بود به مدت سه سال تمدید و جریمه تأخیر آن نیز توسط دولت پرداخت شد.
رزاق‌منش با اشاره به تخصیص 3 هزار میلیارد ریال اعتبار یارانه‌ای به استان فارس، گفت: از این عدد 2500 میلیارد ریال به بانک کشاورزی تعلق گرفت. مدیر شعب بانک کشاورزی استان فارس با بیان این‌که این یارانه برای تمدید تسهیلات کشاورزانی است که سررسید پرداخت آن‌ها سال زراعی 96-97 بوده، گفت: در فارس 60 هزار نفر مشمول این یارانه تمدید تسهیلات هستند که تاکنون 24 هزار نفر مراجعه کرده و 1500 میلیارد ریال از یارانه را مصرف کرده‌اند‌ و سایر افراد واجدشرایط نیز هر چه سریع‌تر می‌بایست از این فرصت به وجود آمده استفاده کنند تا بتوانیم تمام اعتبار در نظر گرفته شده برای استان را جذب کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی