[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۴۲
  • دوره جدید

دلیل زانودرد صبحگاهی و بیدارشدن از خواب با زانودرد، روزنامه شیراز نوین

آیا شما هم زانودرد دارید اما علت آن را نمی‌دانید؟ زانودرد علل مختلفی دارد که دانستن آنها به شما برای درمان کمک زیادی خواهد کرد.
به گزارش نمناک، آیا تا به حال برایتان اتفاق افتاده که درد شدید زانو شما را نیمه شب از خواب بیدار کند؟ که البته این اتفاق ممکن است هنگام صبح هم تجربه شود؛ اما سؤال اینجاست که چرا چنین مسئله ای رخ می‌دهد و دلیل بیدار شدن از خواب با زانودرد چیست. با ما همراه باشید تا دلایل این موضوع را برایتان بازگو کنیم.
نکته: بیدار شدن با زانودرد همیشه خوش خیم یا ساده نیست. اگر درد زانوی شما به پاهایتان رسیده، ممکن است دردتان به یک مشکل عصبی مربوط باشد.
سندرم زانوی دوندگان
درد در جلوی زانو و اطراف کاسه زانو هنگام صبح، علامت ابتلا به سندرم زانوی دوندگان است که در چنین حالتی کاسه زانو شکل اصلی خودش را از دست می‌دهد که به دلیل کار کشیدن بیش از حد از زانو اتفاق می‌افتد.
سندرم باند ایلیوتیبیال
این سندرم از نظر منشأ، شبیه به سندرم زانوی دوندگان است؛ اما درد آن هنگام فعالیت مشخص می‌شود و ممکن است کل شب، شما با زانودرد مواجه باشید. در واقع بند فیبروز یک بند ضخیم می‌باشد که از جلوی لگن آغاز شده و تا کناره‌های ران و قسمت بیرونی استخوان زیر زانو ادامه خواهد داشت و مشکلاتی که برای آن ایجاد می‌شود، ممکن است درد و سندرم باند ایلیوتیبیال را به وجود بیاورد.
ابتلا به آرتروز
با رسیدن به سن میانسالی، اغلب نشانه‌هایی از تحلیل رفتن غضروف در زانو، ناشی از آسیب‌های قدیمی یا مشکلات ژنتیکی را شاهد هستیم. اگر با انجام روتین صبحگاهی درد شما کاهش یافت، دلیلی برای بررسی بیشتر وجود ندارد؛ اما اگر این زانودرد در اطراف کاسه زانو، در امتداد خط مفصل وسط زانو و در هر دو طرف زانو است، ممکن است ناشی از آرتروز باشد.
پارگی منیسک زانو
اگر متوجه شدید که زانوی شما ورم کرده و درد شدیدی را هنگام حرکت یا چرخش احساس کردید، احتمالاً به پارگی منیسک زانو دچار شده‌ اید که در چنین حالتی غضروف وسط زانو هم درگیر است که ممکن است به خاطر ورزش‌های غلط، بالا رفتن سن، ضربه و زمین خوردن 
اتفاق بیفتد.
پارگی رباط صلیبی
اگر زانوی شما قفل می‌شود و هنگام ایستادن به خصوص وقتی که از رختخواب بلند می‌شوید، در تحمل وزن خود مشکل دارید، ممکن است نشانه پارگی قابل توجهی در رباط صلیبی قدامی‌تان باشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی