[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۶۰
  • دوره جدید

۷ وسیله‌ای که نباید با جوش شیرین تمیز کنیم، روزنامه شیراز نوین

شاید فکر کنید که جوش شیرین یک پاک کننده همه کاره است؛ اما در واقع به ظاهر برخی وسایل آسیب می‌رساند و نباید آن‌ها را با جوش شیرین تمیز کنیم.
به گزارش صدآنلاین، جوش شیرین یک ماده همه کاره در آشپزخانه است. از جوش شیرین برای طبخ غذا، پاک کردن لکه‌ها و انواع موارد تمیزکاری دیگر استفاده می‌کنیم. اما «ایرنا زندگی» به شما توصیه می‌کند که برای تمیز کردن وسایلی که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شویم، از جوش شیرین استفاده نکنید؛ زیرا موجب خوردگی و از بین رفتن آن‌ها می‌شود. به نوعی می‌توان گفت برای این وسایل، انتخاب جوش شیرین به عنوان پاک‌کنندگی بسیار قوی است.
۱. شیشه
مارکوس فرانکو، کارمند خانه پاک توانا می‌گوید: «جوش شیرین یک پاک کننده ساینده است؛ بنابراین این احتمال وجود دارد که شیشه یا آینه شما را خراش دهد.» اگر شما به دنبال یک ماده تمیز کننده طبیعی هستید، پیشنهاد می‌شود از سرکه برای شیشه استفاده کنید.
۲. آلومینیوم
اشکالی ندارد که از جوش شیرین برای تمیز کردن گلدان‌ها و تابه‌های آلومینیومی خود استفاده کنید؛ اما بهتر است به یاد داشته باشید که درست بعد از آن، سطح را با آب شیرین شست‌وشو دهید. جک پرنتر، بنیان‌گذار مراقبت‌های بلیس می‌گوید: «جوش شیرین می‌تواند باعث اکسید شدن آلومینیوم شود.» تماس گسترده جوش شیرین با آلمینیوم باعث اکسیداسیون خواهد شد که آلومینیوم به سطح قهوه‌ای تبدیل خواهد شد.
۳. اجاق سرامیک رومیزی
برای سطح شیشه‌ای یا براق سرامیکی اجاق از جوش شیرین استفاده نکنید؛ در این مورد نیز جوش شیرین موجب خراش سطح 
می‌شود.
۴. سنگ مرمر
شما هرگز نباید از جوش شیرین برای تمیز کردن هرگونه سطوح مرمر یا کوارتز استفاده کنید. با گذشت زمان جوش شیرین باعث آسیب به لایه محافظ فوقانی خواهد شد و در نهایت خراش‌هایی روی سنگ مرمر یا کوارتز می‌ترکد. پرنتر می‌گوید: «برخی وب سایت‌ها استفاده از جوش شیرین را روی این سطوح توصیه می‌کنند، اما تولیدکنندگان سنگ نسبت به آن هشدار می‌دهند؛ زیرا متوجه آسیب بالقوه‌ای می‌شوند که می‌تواند در درازمدت 
ایجاد شود.»
۵. مبلمان چوب
جوش شیرین می‌تواند بیش از حد برای مبلمان چوبی قوی باشد و آن‌ها را از بین ببرد. پیشنهاد می‌شود با استفاده از مخلوط صابون و آب اقدام به تمیزکاری برای مبلمان چوبی کنید.
۶. نقره‌جات
لیلی کامرون، سرپرست تمیز کردن در خانه می‌گوید: «شست و شوی ظروف نقره در آب و جوش شیرین می‌تواند به سرعت آن‌ها را برق بیندازد، ولی بیش از زمان مجاز، موجب خوردگی آن‌ها می‌شود.»
۷. هر چیزی با شیار‌های عمیق
جوش شیرین پس از اینکه خشک شود، بقایای سفید و غبارآلود به جا می‌گذارد؛ بنابراین هرگز نباید از آن برای تمیز کردن سطوح با شیار‌ها یا ترک‌های عمیق استفاده کنید؛ زیرا بقایای آن بر جای خواهد ماند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی