[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۳
  • دوره جدید

۷۷ پروژه در هفته دولت افتتاح می‌شود، روزنامه شیراز نوین

ر آستانه هفته دولت، محمد مهدی قاسمی ‌رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس ضمن تبریک فرا رسیدن این ایام جزئیات طرح‌های قابل افتتاح و کلنگ‌زنی بخش کشاورزی استان فارس را تشریح کرد.
وی گفت: هم زمان با آغاز سومین سال از فعالیت دولت دوازدهم، تعداد 77 پروژه در بخش کشاورزی فارس با اعتباری بالغ بر 1940433 میلیون ریال با حضور استاندار فارس، معاونان و مدیران کل وزارت جهاد کشاورزی و جمعی از مسئولان کشوری و استانی، افتتاح و به بهره‌برداری خواهند رسید.
به گزارش روابط عمومی ‌سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، محمد مهدی قاسمی ‌با اعلام این خبر گفت: افتتاح این پروژه‌ها منتج به اشتغال‌زایی تعداد 575 نفر به صورت مستقیم و بهره‌مندی  9064 خانوار خواهد شد.
وی افزود: طرح‌های قابل افتتاح سازمان جهاد کشاورزی استان فارس شامل 20 طرح در زمینه معاونت بهبود تولیدات گیاهی، 20 طرح در زمینه معاونت بهبود تولیدات دامی، 14طرح در زمینه صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی و 3 پروژه کلی دیگر در بخش آب و خاک و امور فنی مهندسی هستند.
قاسمی‌ تصریح کرد: در این هفته به حول و قوه الهی در سطح استان فارس بهره‌برداری هم‌زمان 
سامانه‌های نوین آبیاری به تعداد 481 طرح را خواهیم داشت که 4381 هکتار را تحت پوشش خواهد داد و نیز تعداد 4 مورد کلنگ‌زنی احداث گلخانه سبزی و صیفی و تولید گل را در سطح 227500 مترمربع خواهیم داشت و بهره‌برداری از 13 واحد گلخانه با سطح 59500 مترمربع آغاز خواهد شد. 
ضمن این که کلنگ احداث سه واحد فرآوری انجیر، بسته بندی خرما و پرورش ماهی قزل آلا نیز به زمین زده خواهد شد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس در ادامه با اشاره به طرح‌های دستگاه‌های وابسته به این سازمان اظهار داشت: با افتتاح 6 پروژه در بخش عشایر استان فارس 736 خانوار منتفع می‌شوند. در حوزه اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس نیز با افتتاح 10 طرح آبخیزداری بیش از 3178 خانوار منتفع می‌گردند و با افتتاح 2 طرح توسط سازمان تعاون روستایی استان فارس بیش از 4500 خانوار بهره مند می‌گردند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی