[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

محرومیت‌زدایی ادامه دارد، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس با گرامیداشت هفته دولت و سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر اظهار داشت: دراین هفته شاهد به بار نشستن برخی از طرح‌های توسعه روستایی، اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی، توسعه معابر و بهره‌برداری از واحد‌های مسکونی بازسازی شده و خسارت دیده از سیل سال‌های گذشته هستیم.
به گزارش روابط عمومی ‌بنیاد مسکن استان فارس،   مهندس عطاالله زمانی ابراز داشت: در هفته دولت امسال در مجموع 16 طرح توسعه معابر و بهسازی روستایی با 76 میلیارد ریال اعتبار استانی و 17 میلیارد و 300 میلیون ریال اعتبار ملی در مناطق روستایی فارس به بهره برداری می‌رسند.
مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس خاطرنشان کرد: برای اجرای این طرح‌ها در مجموع 84 میلیارد و 300 میلیون ریال اعتبار هزینه شده و 7 هزار و 260 خانوار روستایی از خدمات آن بهره مند می‌شوند.
وی اضافه کرد: این طرح‌ها در شهرستان‌های شیراز، فسا، نی ریز، زرین دشت، داراب و اقلید اجرا شده است.
مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس همچنین از بهره‌برداری از 4 هزار و 711 واحد مسکونی بازسازی شده  و مقاوم سازی شده در مناطق روستایی خبر داد و گفت: این طرح‌ها در شهرهای زیر 25 هزار نفر و روستاهای استان با استفاده از 895 میلیارد ریال تسهیلات بانکی و به همین میزان آورده متقاضیان و در مجموع با هزینه یک هزار و 790 میلیارد ریال به اتمام رسیده است.
مهندس زمانی با بیان اینکه عمده این طرح‌ها از سال 96 و 97 عملیات اجرایی آن آغاز شده است و اکنون به پایان رسیده، گفت: 4 هزار و 711 خانوار از خدمات این طرح‌ها بهره مند شده اند.
مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس همچنین با بیان اینکه بازسازی واحد‌های مسکونی حادثه دیده از حوادث و سیل سال‌های گذشته نیز در دستور کار بنیاد مسکن بوده است، گفت: در هفته دولت امسال 4 هزار و 68 واحد مسکونی باز سازی شده با استفاده از 894 میلیارد و 960 میلیون ریال تسهیلات بانکی و به همین میزان آورده متقاضیان و در مجموع با هزینه یک هزار و 789 میلیارد و 920 میلیون ریال در استان فارس به بهره برداری می‌رسد.
مهندس زمانی اضافه کرد: عمده این واحد‌ها نیز در سال‌های 96 و 97 بازسازی و تعمیر شده و 4 هزار و 68 خانوار از خدمات آن بهره مند می‌شوند.
مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس ادامه داد: در هفته دولت امسال همچنین شاهد افتتاح پروژه 32 واحدی کوثر 3 در منطقه سلطان آباد شیراز در قالب 8 بلوک دو طبقه هستیم که 2 هزار و 978 متر مربع زیربنا دارد و 12 میلیارد و 800 میلیون ریال تسهیلات بانکی و 26 میلیارد و 200 میلیون ریال آورده متقاضیان برای احداث آن هزینه شده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی