[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

افتتاح پروژه‌های آبفای شیراز در شهر صدرا، روزنامه شیراز نوین

هم‌زمان با اولین روز هفته دولت، مخزن 15 هزار مترمکعبی آب شهر جدید صدرا به همراه خطوط انتقال به طول 6 هزار و 560 متر که از طریق 10 حلقه چاه آب آن تأمین خواهد شد، افتتاح شد.
مدیرعامل آبفای شیراز گفت: بیش از ٢٨۶ میلیارد ریال پروژه در هفته دولت در شهر شیراز و صدرا مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.
به گزارش خبرنگار شیرازنوین، الله‌بخش نظرپور در مراسم افتتاح پروژه مخزن ١۵ هزار متر مکعبی شهر صدرا اضافه کرد: در مجموع پروژه‌های آبرسانی که در شیراز و صدرا در حال اجرا است بالغ بر هزار و ٣۶٨ میلیارد تومان است. وی تأکید کرد: آبفای شیراز هم‌اکنون بیش از ٧٣٠ هزار مشترک مصرف کننده آب داشته و بیش از ۴١٠ هزار مشترک فاضلاب نیز دارد.
وی در خصوص رشد انشعابات آب و فاضلاب تصریح کرد: میزان انشعاب آب در سالانه در شیراز رشد ٧ درصدی دارد که این امر بیانگر آن است شیراز و شهر صدرا شهر مهاجرپذیر است. مدیرعامل آبفای شیراز  با بیان این که مخزن ١۵ هزار متر مکعبی در شهر صدرا مورد بهره‌برداری قرار گرفته، تأکید کرد: خط دوم آبرسانی به شیراز نیز ٩٠ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در دوره‌ای ٢٠ ساله تأمین آب شهرستان شیراز را تأمین خواهد کرد، البته آب سد درودزن نیز در شرایط مطلوبی است.
استاندار فارس در مراسم افتتاح این پروژه، ضمن تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر، از عوامل پیگیر، برنامه‌ریز و اجرایی این طرح قدردانی و خاطرنشان کرد که این طرح پاسخگویی به بخشی از مطالبات مردم در شهر جدید صدرا است.
وی با بیان اینکه در هفته دولت 821 پروژه با اعتباری بیش از 3200 میلیارد تومان و در قالب 11 سرفصل در فارس افتتاح خواهد شد، گفت: در ابتدای دولت تدبیر و امید تعداد 375 پروژه با اعتباری بالغ بر 660 میلیارد تومان در فارس آماده بهره‌برداری شد و امروز شاهد رشد تعداد و اعتبارات پروژه‌ها علی‌رغم تمام مشکلات موجود هستیم. استاندار فارس یادآور شد که با همراهی تمام دستگاه‌های اجرایی و حمایت نمایندگان استان در مجلس تا پایان امسال شاهد بهره‌برداری از 30 هزار میلیارد تومان پروژه با هدف تحقق اقتصاد مقاومتی در استان فارس خواهیم بود.
رحیمی ‌در بخشی از سخنان خود با اشاره به اینکه از ابتدای تشکیل شهر جدید صدرا تاکنون با جزئیات در جریان روند امور و وضعیت شهر بوده است، گفت: در خصوص اینکه چقدر توانسیتم در زمینه انسان‌سازی و اخلاق‌مداری حرکت کنیم، احساس می‌شود که نیازمند کارهای اساسی هستیم. وی با اشاره به بروز مشکلاتی برای برخی از مدیران شهرداری و اعضای شورای صدرا، گفت: شخصاً به تمام کسانی که در گذشته و اکنون در سطوح مدیریتی صدرا دچار مشکل شدند، تذکر داده بودم؛ اما متأسفانه بسیاری از این افراد چه در گذشته چه اکنون، تذکرات را نپذیرفتند.
استاندار فارس با بیان اینکه برخی از مدیران و مسئولان صدرا در پاسخ به تذکرات داده شده، اقدام به تخریب مدیریت استان کردند، گفت: متأسفانه عده‌ای اینگونه مطرح کردند که استاندار از ما کار خلاف می‌خواهد و چون آن را انجام نمی‌دهیم، می‌گوید استعفا بدهید.
رحیمی ‌با یادآوری اینکه برخی تصمیم‌سازان صدرا که امروز با مشکل مواجه شده‌اند، در مواجهه با تذکرات مدیریت ارشد استان، اعلام کرده بودند که اعتصاب کره و در فلان محل قانون‌گذاری را می‌بندند، خطاب به این افراد گفت: حالا دیدید که تذکرات داده شده درست بود و شما توجه نمی‌کردید. او در خصوص ورودی دوم صدرا از دوکوهک به پیگیری‌های انجام شده اشاره و ابراز امیدواری کرد که به زودی این موضوع با همکاری همه دستگاه‌های ذی‌نفع رفع شود.
رحیمی ‌با اشاره به اینکه شخصاً از گذشته تاکنون پیگیر حل مشکل فاضلاب صدرا و استفاده از پساب تصفیه خانه فاضلاب بوده است، تأکید کرد که روند ارائه خدمات به شهروندان شهر جدید صدرا تا ایجاد و توسعه تمام زیرساخت‌های لازم استمرار خواهد داشت.
استاندار فارس با اشاره به اینکه برخی امروز عنوان می‌کنند که تحریم‌ها اثری نداشته است، گفت: وقتی که بعضی از تجهیزات طرح‌های آب را نمی‌توانیم خریداری کنیم یا کشتی‌ها بار مربوط به تجهیزات را منتقل نمی‌کنند و... نشان می‌دهد که تحریم تأثیرگذار بوده است. رحیمی ‌با تأکید بر اینکه تحریم بر زندگی مردم اثر منفی گذاشته است و باید این واقعیت را پذیرفت، گفت: ما باید تلاش بیشتری برای کاهش اثر تحریم و تداوم خدمت‌رسانی مطلوب به مردم را داشته باشیم. بخشی از این موضوع باید توسط دستگاه قانون‌گذار دنبال شود و بخشی هم بر عهده دستگاه اجرایی قرار دارد و قسمتی هم در چهارچوب تصمیم‌گیری‌های کلان می‌گنجد.
امام جمعه شهر صدرا در این آیین با بیان اینکه بوی تعفن در این شهر تبدیل به معضل شده ‌است، افزود: مردم از بوی تعفن تا نیمه‌های شهر صدرا معترض هستند و در این راستا باید برای رفع این معضل چاره‌اندیشی شود. حجت الاسلام حسین نژادیان بیان کرد: جمعیت شهر صدرا  با100 تا 150 هزار نفر جمعیت شناور و نیز دارای تنوع فرهنگی بالای تعدادی از زائران از خراسان رضوی و جنوبی، کردستان، همدان و آذریجان وارد این شهر شدند، از داشتن اقامتگاه مناسب محروم است. وی اظهار داشت: در سال گذشته شهرداری و شورای شهر صدرا قول احداث 20 تا 30 سوئیت اقامتی را دادند که تاکنون محقق نشده است. نداشتن مصلی نماز جمعه، ترافیک بالا و مساجد کافی از دیگر مشکل پیش روی این شهر است. امام جمعه صدرا با انتقاد از رسانه‌ها یادآور شد: حمایت از مسئولان درستکار جرم نیست و از خبرگزاری که به من نسبت حمایت از مسئولان را داده است اگر با من برای روشن شدن مطالب ارائه شده مصاحبه نکند، برخورد قضایی می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی