[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۹
  • دوره جدید

به عدالت رسانه‌ای اعتقاد داریم، روزنامه شیراز نوین

صدا و سیمای مرکز فارس به مقام برتر برترین‌ها در بیست و دومین جشنواره تولید مراکز استان‌ها دست یافت. این مرکز با دریافت ۵ تندیس هدهد زرین و ۵۴ عنوان برتر در جشنواره تولیدات مراکز استان‌ها که در بجنورد خراسان شمالی برگزار شد، برای دومین سال پیاپی درخشید.
تمرکز بر مخاطب‌مداری و مردم‌محوری
در این زمینه، مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس در نشست خبری که درباره موفقیت‌های رسانه ملی فارس در آوردگاه‌های کشوری برگزار شد، با تبریک هفته دولت و هفته خبرنگار گفت: موفقیت در این جشنواره‌ها زمانی ارزشمند است که مردم و مخاطبان از عملکرد ما راضی باشند. البته نگاه داوران در شیوه امیتازدهی نیز بر مبنای شاخصه‌هایی نظیر مخاطب‌مداری و مردم‌محوری است. تقی سهرابی افزود: با وجود همه موفقیت‌های چند سال اخیر، بر این باوریم که با حد مطلوب فاصله زیادی داریم و برای خدمتگزاری به مردم نباید فاصله‌ای میان صدا و سیما و مردم به وجود آید. به همین دلیل، از جامعه رسانه‌ای متواضعانه تقاضا داریم تا عملکرد ما را مورد نقد و بررسی موشکافانه قرار دهند. وی درباره مراحل ساخت و تولید مجموعه فاخر خورشید‌های سه‌گانه گفت: توافق با سرمایه‌گذاران مراحل پیچیده‌ای دارد و چنانچه این روند به شکل مطلوبی طی نشود، صدا و سیمای استان تولید این سریال را در دستور کار قرار خواهد داد. متأسفانه مشکلات اقتصادی باعث ایجاد تأخیر در انجام این مجموعه شده است و به همین دلیل، ما می‌کوشیم با انتخاب کارگردان، تهیه کننده و بازیگران بومی‌ مشکلات را پشت سر بگذاریم. سهرابی افزود: یکی از موارد اختلاف نظر با سرمایه‌گذاران نیز انتخاب عوامل است و ما تمامی ‌تلاش خود را برای ایجاد تفاهم‌نامه‌ای مطلوب و مدون به کار خواهیم بست. 
خورشیدهای سه‌گانه در مسیر پیشرفت
مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس با اشاره به پایان یافتن مراحل پژوهش خورشید‌های سه‌گانه گفت: بخش پژوهش این سریال با همکاری اساتید دانشگاهی و سرپرستی دکتر حسنلی پایان یافته است و در شهریور ماه امسال آیین اختتامیه بخش پژوهش رونمایی خواهد شد. سهرابی با اشاره به شایعاتی که در خصوص سرمایه‌گذار این مجموعه فاخر در محافل غیررسمی ‌مطرح شده، گفت: رسانه ملی نهادی حاکمیتی و متعلق به مردم است؛ از این رو ما وظیفه داریم با وسواسی دوچندان سلامت همه بخش‌ها را زیر ذره‌بین قرار دهیم. همچنین تا به حال هیچ مستنداتی درباره موارد مشکوک به پول‌شویی به دست ما نرسیده و در صورت اثبات این اتهام، رسانه ملی فارس مقتدرانه و قاطعانه قطع همکاری خواهد کرد. وی افزود: برای ساخت مجموعه خورشیدهای سه‌گانه اعتباری در حدود 250میلیارد تومان برآورد شده است و این مسئله باعث بروز تأخیر در انجام کار می‌شود. سهرابی با اشاره به اهمیت مرکز فارس در ایران گفت: مدیران ارشد رسانه توجه ویژه‌ای به شبکه استان فارس دارند و در ابتدا قرار بود شبکه دوم ایران از استان فارس به روی آنتن برود. این مسئله سبب شده است ما بهره‌برداری حداکثری از همه ظرفیت‌ها را در دستور کار قرار دهیم.
همراه با تکنولوژی و تاریخ
مدیرکل رسانه ملی فارس با اشاره به نوآوری‌هایی که در حوزه‌های تکنیکی در دستور کار قرار دارد، گفت: در حوزه فنی ما برای اولین بار از آنتن‌های ویژه برای فرستنده پرقدرت در لامرد بهره گرفتیم که قسمت عمده‌ای از استان فارس را پوشش می‌دهد. همچنین فرآیند حرکت به سمت و سوی کیفیت اچ‌دی آغاز شده است و برای این کار باید 2700فرستنده در سراسر استان به اچ‌دی تغییر کنند. سهرابی با اشاره به کارنامه پربار صدا و سیمای مرکز فارس در در هفته دولت گفت: بالغ بر 160طرح و پروژه آماده افتتاح در سراسر استان فارس داریم و صدا و سیمای استان، عدالت رسانه‌ای را در دستور کار قرار داده است. وی با اشاره به اهمیت احداث شهرک سینمایی در استان فارس خاطرنشان ساخت: استان فارس جایگاه ویژه‌ای در ایران دارد و ما با در نظر گرفتن ظرفیت‌های استان، احداث یک شهرک سینمایی شایسته را در دستور کار قرار داده‌ایم. برای این منظور، تفاهم‌نامه‌ها و تعاملاتی با شهردار و شورای شهر پیشین صورت گرفته بود که با تغییر مدیریتی شهر باید مذاکرات را از ابتدا آغاز کنیم. مدیرکل رسانه ملی فارس افزود: به خوبی بر این حقیقت واقفیم که شهرک سینمایی برای استان فارس برندسازی مطلوبی ایجاد خواهد کرد و ما خواهان بهترین مکان برای ایجاد این ساختار عظیم تاریخی، فرهنگی و گردشگری هستیم. البته ساخت این پروژه کلان در ابعاد ملی نیازمند کمک و همیاری همه دستگاه‌ها، نهاد‌ها و ارگان‌هاست و همه باید با در نظر گرفتن منافع این خطه دیرینه، پای کار بیایند. مدیرکل صدا و سیمای استان فارس در پاسخ به خبرنگار روزنامه شیرازنوین مبنی بر راه‌اندازی شبکه گردشگری در فارس خاطرنشان ساخت: مجموعه طرح‌ها و پیشنهادهای ما برای راه‌اندازی شبکه دوم فارس با عنوان شبکه گردشگری به مرکز فرستاده شده و صدا و سیمای مرکز فارس آمادگی لازم برای راه‌اندازی این شبکه را دارد.
فارس بر قله ایران ایستاد
همچنین شایان ذکر است کاروان صدای و سیمای مرکز فارس با کسب تندیس برتر برترین‌های بیست و دومین جشنواره تولیدات مراکز صدا و سیما به مقام برتر برترین‌ها دست یافت. صدا و سیمای فارس که مقام برتری سال گذشته این هماورد رسانه‌ای را  که در شهر کرد برگزار شد در کارنامه خود داشت، امسال نیز با اقتدار از مقام خود دفاع کرد و بار دیگر مقام برتر برترین‌های خود را حفظ کرد. جشنواره تولیدات مراکز استانی صدا و سیما امسال با حضور بیش از ۷۰۰ نفر از هنرمندان و برنامه‌سازان سیما و سینما، تئاتر و رادیو، پژوهشگران و فعالان فضای مجازی و هنرمندان عرصه موسیقی  به میزبانی استان خراسان شمالی در بجنورد برگزار شد. در این جشنواره دست‌اندرکاران صدا و سیمای مرکز فارس موفق به کسب پنج تندیس در بخش‌های خبر برتر، صدای برتر، بهترین گزارش خبری و بهترین برنامه جوان سیما و تقدیر تندیس در فضای مجازی، برنامه فارسی‌شو سیما و برنامه جوان جوونم و در نهایت، مرکز برتر در بین مراکز سی و سه گانه صدا و سیما شد. در بیست و دومین جشنواره تولیدات مراکز استانی صدا و سیما، خبر مرکز فارس موفق به دریافت رتبه برتر خبر، ۵ جایزه برتر و ۴ جایزه رتبه دوم شد. رادیو فارس نیز با دریافت هدهد زرین و ۶ جایزه برتر توانمندی خود را به نمایش گذاشت. تلویزیون فارس نیز رتبه برتر سیمای مراکز، ۴ جایزه برتر و ۲۰ جایزه رتبه دوم را کسب کرد. پژوهشگران مرکز فارس ۲ جایزه ارزشمند را نصیب خود کردند. فضای مجازی این مرکز نیز در ادامه افتخارآفرینی‌های خود، ۳ جایزه برتر و ۲ جایزه رتبه دوم را در این جشنواره به دست آوردند و بخش موسیقی مرکز فارس موفق شد ۲ جایزه برتر از این همایش هنری و رسانه‌ای به خود اختصاص دهد. بیست و دومین جشنواره تولیدات مراکز استانی صدا و سیما با شعار «شبکه‌های استانی، توسعه پایدار؛ رونق تولید» به میزبانی استان خراسان شمالی آغاز شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی