[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۹
  • دوره جدید

واگذاری‌ها باید از سوی اهلش انجام شود، روزنامه شیراز نوین

معاون اول رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه باید واگذاری‌ها انجام شود تا بهره‌برداری‌ها ‌و بهره‌وری‌ها ‌بیشتر شود، تصریح کرد: این اقدام هم باید از سوی اهلش انجام شود.
به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری (شنبه - ۹ شهریور) طی سخنانی در مراسم افتتاح هم‌زمان ۶۴۳ پروژه تعاونی در سراسر کشور که در مجموعه فرهنگی تلاش برگزار شد با تبریک فرارسیدن هفته تعاون، گفت: امیدوارم با تلاش جدی که همه دوستان انجام می‌دهند بخش تعاون بتواند جایگاه مطلوب در اقتصاد کشور داشته‌باشد.
وی افزود: زمانی که بنیانگذاران جمهوری اسلامی‌به تدوین قانون اساسی متناسب با آرمان جمهوری اسلامی‌مشغول بودند در بخش اقتصادی سه بخش دولتی، خصوصی و تعاونی را تعریف کردند که تا پیش از آن چندان در قانون اساسی کشور به آن توجه نشده بود. البته کسانی که در تدوین قانون اساسی نقش داشتند همه‌شان در یک جا باهم توافق داشتند و آن هم بیم و ترسشان از سرمایه‌داری بود و فکر می‌کردند حمایت از مردم و مستضعفان فقط توسط بخش دولتی می‌تواند انجام شود و به همین دلیل نقش فراوانی برای دولت در قانون اساسی قائل شدند.
معاون اول رئیس‌جمهوری با بیان اینکه اصل ۴۴ قانون اساسی ابهامات جدی برای فعالیت و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی ایجاد کرده‌ بود، گفت: در اواخر دهه هفتاد و اوایل دهه هشتاد که در وزارت صنعت مسئولیت داشتم هرچه با بخش خصوصی کشور جلسه می‌گذاشتیم که بیشتر فعالیت کنند یا به سرمایه‌گذاران خارجی می‌گفتیم بیایید در ایران سرمایه‌گذاری کنید می‌گفتند مشخص نیست که قانون اساسی شما تا چه اندازه برای عملکرد ما نقش قایل است و این قانون جلوی فعالیت ما را می‌گیرد.
جهانگیری با اشاره به اقدام رهبری انقلاب در دهه هشتاد برای فعالیت بیشتر بخش خصوصی در کشور، اظهار کرد: این اقدام رهبری انقلاب باعث شد تا با ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد، دیگر کسی در فعالیت بخش خصوصی و تعاونی مانع‌تراشی نکند. بله درباره هر واگذاری می‌توان سخن گفت. 
هر واگذاری انجام شود بعداً کسی می‌تواند درباره آن حرف بزند یا انتقاد کند اما مهم این است که واگذاری‌ها ‌در چارچوب قانون و مقررات انجام شود.
وی افزود: هر زمان که یک واگذاری صورت می‌گیرد یک بخشی می‌آیند و با نیت‌های خاص علیه آن واگذاری شبهه‌افکنی می‌کنند که ما برای همین یک شورایی تشکیل دادیم که افرادی خارج از دولت بیایند و درباره این واگذاری‌ها‌ اظهار نظر کنند.
معاون اول رئیس‌جمهوری تأکید کرد: تا زمانی که خصوصی‌سازی انجام نشود و شرکت‌ها‌ به افراد اهلش واگذار نشود، این دولت است که باید به این شرکت‌ها ‌بودجه دهد تا سرپا بمانند و این چیزی جز ضرر برای مردم نیست. 
باید واگذاری‌ها ‌انجام شود تا بهره‌برداری‌ها‌ و بهره‌وری‌ها ‌بیشتر شود و این اقدام هم از سوی اهلش انجام شود و گرنه اینکه می‌گوییم دولت ایران ثروتمند است معنایش این نیست که گاوصندوق‌های ما پر از پول و دلار است تا هر جور که خواستیم خرج کنیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی