[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۷۹
  • دوره جدید

ایجاد ۴۰ تعاونی نخبگان تا پایان امسال در فارس، روزنامه شیراز نوین

معاون تعاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس با بیان اینکه این استان بالاترین تعداد تعاونی‌های دانش‌بنیان کشور را به خود اختصاص داده است، گفت: تا پایان امسال٤٠ تعاونی نخبگان به مجموع تعاونی‌های استان اضافه می‌شود. به گزارش ایسنا منطقه فارس، سعیدرضا عابد در چهاردهمین جشنواره تعاونی‌های برتر فارس بیان کرد: دیروز(٩ شهریور)  ١٨ شرکت دانش‌بنیان در اداره صنایع فارس به افتتاح و بهره‌برداری می‌رسد. وی به طرح جامع نظارت که از سال ٩٧ در دستور کار قرار گرفته هم اشاره و عنوان کرد: به پرونده بالغ بر ١٠٠ شرکت تعاونی رسیدگی شده و پرونده ٢٣ تعاونی نیز به مراجع قضایی معرفی شده است. دبیر اتاق تعاون فارس نیز در ادامه این برنامه اتاق تعاون را پارلمان پیگیر مطالبات تعاونی دانست، بر نگاه حمایتی مسئولان دولتی نسبت به بخش تعاون تأکید کرد.
مجتبی محلاتی خواستار معافیت‌هالی مالیاتی برای تعاونی‌ها شد و گفت: تعاونی‌ها باید دارای دفتر و دفتر‌کل باشند و همین موجب شده تا مالیات‌های سنگینی از این بخش اخذ و در رقابت با دیگر حوزه‌ها دچار مشکل شوند. وی به ساخت یک برند بزرگ برای تعاونی‌ها هم اشاره و خاطرنشان کرد: امسال با ایجاد شبکه تعاون در تمام زیر مجموعه‌ها یک برند تعاونی بزرگ راه‌اندازی خواهد شد تا همه تعاونی‌ها محصولات خود را با بهترین شرایط به فروش برسانند. دبیر اتاق تعاون فارس یادآور شد: ساماندهی پروژه‌های مسکن تعاونی‌های استان نیز از موضوعاتی است که امسال در دستور کار قرار خواهد گرفت.
مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های صنایع دستی فارس نیز در این جشنواره از ثبت جغرافیایی خاتم شیراز خبر داد و گفت: منتظر ارسال مستندات مکتوب این مهم هستیم. همتی همچنین اعلام کرد که اتحادیه صنایع دستی فارس به عنوان اولین تعاونی، عضو سازمان جهانی صنایع دستی شده است. مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های‌صنایع دستی استان فارس همچنین بر لزوم ایجاد نگاه حمایتی در امور مالیاتی و بیمه صنعتگران نیز تأکید کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی