[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۷
  • دوره جدید

بعد از خوردن کپک، چه اتفاقی در بدنمان رخ می‌دهد؟ ، روزنامه شیراز نوین

دانستن علائم مسمومیت بعد از خوردن کپک مواد غذایی به شما برای درمان و پیشگیری از این موضوع کمک زیادی خواهد کرد.
به گزارش نمناک، بدون شک باید علائم مسمومیت به خاطر وجود کپک را بشناسید تا بتوانید از اتفاقات سخت جلوگیری کنید؛ زیرا ممکن است مشکلات جبران ناپذیری را برای شما ایجاد کند. در ادامه توضیح خواهیم داد که اگر کپک وارد بدنتان شود، چه علائمی را تجربه می‌کنید. پس با ما همراه باشید.
علائمی شبیه به آلرژی
در حالی که آلرژی یک اتفاق رایج است، علائم مشابه آلرژی مانند عطسه، سرفه، خارش چشم و گلو، گرفتگی بینی، تحریک پوست و بثورات نیز از علائم اولیه قرار گرفتن در معرض کپک هستند که به عنوان مسمومیت با کپک نیز شناخته می‌شود. در چنین حالتی شما زود به زود احساس بیماری می‌کنید، بینی‌تان گرفته است و به طور کل علائمی شبیه به آلرژی دارید.
مشکلات تنفسی
طبق اطلاعات موجود، قرار گرفتن در معرض کپک می‌تواند باعث تحریک علائم آسم مانند تنگی نفس و خس خس سینه شود؛ بدون اینکه شما آلرژی به چیزی داشته باشید.
احساس خستگی
خستگی یک علامت رایج است که بعد از مسمومیت با کپک اتفاق می‌افتد. در واقع وجود کپک داخل غذا می‌تواند شما را مسموم کند و احساس خستگی مزمن را به وجود بیاورد.
مه مغزی
در کنار خستگی، قرار گرفتن در معرض کپک نیز می‌تواند باعث ایجاد توهمات ذهنی و مه مغزی شود که منجر به احساس سستی و حتی فراموشی خواهد شد که این معمولاً نتیجه التهابی است که بدن هنگام قرار گرفتن در معرض کپک تجربه می‌‌کند و حتی می‌تواند منجر به اختلال شناختی در طولانی مدت شود.
احساس اضطراب و افسردگی
مطالعات نشان می‌‌دهند که وجود کپک در بدن می‌تواند باعث احساس اضطراب و افسردگی شود؛ در واقع قرار گرفتن در معرض کپک می‌‌تواند به مرور باعث افزایش رفتار‌های اضطرابی و پرتنش هم بشود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی