[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۸
  • دوره جدید

پلنگ جویبار؛ باز هم مصدومیت و باز هم انصراف!، روزنامه شیراز نوین

کاپیتان تیم ملی کشتی آزاد در اقدامی‌ غافلگیر کننده از حضور در مسابقات جهانی ۲۰۱۹ انصراف داد.
به گزارش ورزش سه، تنها رویای رفتن روی سکوی المپیک بود که رضا یزدانی را در ۳۴ سالگی بار دیگر برای تصاحب دوبنده تیم ملی به سوی اردوهای شبانه‌روزی روانه کرد. پلنگ جویبار که هنوز هم حسرت نگرفتن مدال در المپیک ۲۰۱۲ لندن را به خاطر مصدومیت شدید در نیمه‌نهایی می‌خورد، می‌دانست اگر بتواند به المپیک توکیو برود، در ۳۶ سالگی باید با رقبای جوان و باانگیزه خود رقابت کند.
مصدومیت‌های متوالی هم در چند سال اخیر امان یزدانی را بریده بود. این کشتی‌گیر باتجربه جویباری بعد از چند عمل جراحی سنگین، بار دیگر تصمیم گرفت سختی‌ها را تحمل کند و برای حضور در مسابقات جهانی ۲۰۱۹ استارت خود را از سال قبل زد.
او بعد از ۲ سال دوری از تشک کشتی، با دعوت غلامرضا محمدی به تیم ملی بازگشت. ماه‌های زیادی در اردو بود و به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام شد. آنجا توانست مدال طلا را از آن خود کند. رضا یزدانی غرور را کنار گذاشته بود و با نظر سرمربی تیم ملی در انتخابی هم شرکت کرد و علی شعبانی، جدی‌ترین حریف خود را از پیش رو برداشت.
حضور در یکی، دو تورنمنت بین‌المللی با سخت کوشی پلنگ جویبار همراه شد تا همه اعزام او به مسابقات جهانی را تقریباً قطعی بدانند، اما بازهم بدشانسی به سراغ این کشتی‌گیر باتجربه آمد.
او چندی پیش به دلیل عفونت از ناحیه گوش حاضر نشد به تورنمنت گرجستان برود. کادرفنی این تورنمنت را به نوعی مرحله نهایی برای محک زدن همه کشتی‌گیران اعزامی‌ به جهانی عنوان کرده بود. همین عفونت از ناحیه گوش و مصرف آنتی‌بیوتیک‌های قوی یزدانی را از دوران اوج خود دور کرد.
کادرفنی بازهم امیدوار بود که در فاصله یک ماه مانده تا جهانی یزدانی خودش را به دوران آرمانی برساند، اما شکستگی از ناحیه سر پلنگ جویبار را راهی بیمارستان کرد و باعث شد او چند روزی نتواند تمرینات سنگین را دنبال کند. باز هم انگیزه بالای یزدانی اجازه نمی‌داد او پا پس بکشد، اما روز پنجشنبه این کشتی‌گیر این بار از ناحیه چانه دچار پارگی شد. اعزام او به بیمارستان و زدن ۱۲ بخیه زیر چانه‌اش نشان می‌داد شرایط یزدانی در فاصله کمتر از ۲۰ روز تا جهانی ۲۰۱۹ خوب نیست.
در شرایطی که کادرفنی برای اعزام او به خاطر مصدومیت‌های اخیر تردید داشت، رضا یزدانی در اقدامی ‌جوانمردانه انصرافش را از حضور در مسابقات جهانی اعلام کرد.
پلنگ جویبار در بیانیه خودش خطاب به مردم نوشت:
«سال‌هاست به عشق مردم خوب کشورم تمام توانم را در میادین مختلف به کار بسته‌ام. بارها در این مسیر پر فراز و نشیب دچار آسیب دیدگی‌های بسیار شده‌ام. در بالاترین رویداد ورزشی جهان در آستانه و در حین مسابقات در دو المپیک دچار پارگی آشیل و رباط پا شده‌ام. بی‌مهری‌ها را بخشیدم و دگربار به عشق مردمان سرزمینم ایستادم.
پس از تحمل این آسیب دیدگی‌ها و پس از دوری دوساله از کشتی، بار دیگر عزم خود را برای افتخارآفرینی جزم کردم تا بتوانم با دعای خیر شما در آخرین المپیک دوران قهرمانی‌ام با کسب افتخار از این دوره گذر نمایم. از لیگ داخلی شروع کردم و در ادامه مسیر در جام دانکلوف و مسابقات آسیایی و سپس انتخابی تیم ملی شرکت کردم.
تمام هدفم حضور قدرتمندانه و کسب افتخار در مسابقات جهانی بود، زیرا صرفاً حضور در این مسابقات به عنوان یک شرکت کننده بدون کسب مدال و افتخار هرگز در قاموسم تعریف نگردیده است. سعی کردم چون سربازی وظیفه‌شناس در اختیار کادر فنی و گوش به فرمان ایشان باشم.
آسیب دیدگی‌های متعدد، پس از مسابقات آسیایی و آخرین آن در آستانه مسابقات انتخابی و استمرار آن تا الان، مجال انجام تمرینات پرفشار و مستمر را از من گرفت. احساس می‌کنم با شرایط جسمانی فعلی و اندک زمان باقی مانده تا شروع مسابقات جهانی امکان حضور پرقدرت و باصلابت در این رویداد برایم مقدور نمی‌باشد و اصرار به حضور در این مسابقات می‌تواند فرصت افتخارآفرینی از جوانان دیگر را برای کشور عزیزم سلب نماید.
بدین‌وسیله ضمن آرزوی توفیق برای کلیه اعضای تیم اعزامی ‌به مسابقات جهانی، از کادر فنی تقدیر و تشکر می‌نمایم. امیدوارم بتوانم پس از رهایی از آسیب دیدگی‌های فعلی با سلامت کامل به عرصه قهرمانی بازگردم و با دعای خیر شما سبب‌ساز خوشحالی مردم خوب و نجیب سرزمینم در مسابقات آتی باشم.»
بدین ترتیب، به نظر می‌رسد انتخاب نهایی کادرفنی برای وزن ۹۷ کیلوگرم علی شعبانی باشد. قطعاً این کشتی‌گیر کم‌تجربه کار سختی برابر بزرگانی همچون کایل اسنایدر و عبدالرشید سعداله یف خواهد داشت، اما انگیزه و آمادگی بالای او می‌تواند کشتی‌دوستان را در انتظار یک شگفتی در قزاقستان پای تلویزیون بنشاند.
از سوی دیگر، باید دید اعزام نشدن به مسابقات جهانی ۲۰۱۹ پایانی برای رضا یزدانی خواهد بود یا او همچنان امیدش را از دست نمی‌دهد و برای المپیک ۲۰۲۰ خودش را آماده یک نبرد سنگین می‌کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی